






У Європарламенті вже виникають сумніви з приводу демократичності майбутніх парламентських виборів в Україні через ув'язнення лідерів опозиції, повідомила член ЄП Ребекка Хармс, передає Інтерфакс-Україна.
"На мій погляд, найбільшою загрозою для тих, хто підтримує підписання Угоди про асоціацію з Україною, є те, що ми не можемо визнати існування верховенства права в Україні. Ми будемо стежити за виборчим процесом, однак я вже заявляла, що я не бачу можливості говорити про справедливі вибори", - сказала Хармс під час відеоконференції в Інституті світової політики в Києві в середу, 10 жовтня.
Вона пояснила, що в Україні не дотримуються основних європейських цінностей, а саме - немає верховенства права і незалежної судової системи.
За словами європарламентаря, деякі лідери опозиції не можуть взяти участь у виборах, оскільки перебувають за ґратами, і це ускладнює питання визнання виборів демократичними.
Також вона зазначила, що від оцінки парламентських виборів залежатиме і майбутнє Угоди про асоціацію Україна-ЄС.
Хармс вважає, що за кримінальними справами проти екс-прем'єра України Юлії Тимошенко стоять не тільки політичні мотиви, а й небажання чоловіків-політиків допустити до влади жінку.
"Якщо взяти справу Тимошенко - це дуже потужний показник взаємин, які насправді існують між чоловіками і жінками. Моє враження, що не тільки політичні мотиви стоять за справою Тимошенко, а й проблема, що стосується того, що чоловіки, які перебувають при владі, не хочуть миритися з тим, щоб жінки здобули таку ж владу і такий же вплив", - сказала Хармс.
За її словами, Тимошенко є справжнім політичним лідером, який має багато якостей, відсутніх у інших політиків.
У цілому, зазначила депутат ЄП, у неї є певна стурбованість з приводу гендерної політики в Україні. За її словами, жінці в Україні значно важче пробити собі шлях у політичну, економічну та інші сфери діяльності.
Крім того, в Європейському парламенті здивовані нинішнім складом Верховної Ради України - через велику кількість багатих депутатів.
"Склад Верховної Ради, в будь-якому випадку, виглядає дивним, цей парламент дуже далекий від справжнього представництва звичайних громадян, реального українського суспільства", - сказала Ребекка Хармс.
За її словами, в українському парламенті дуже багато багатих людей "і кланів", і дуже важко знайти середньостатистичного громадянина.
"Потрібно подумати про процедуру відбору кандидатів від партій, ситуацію необхідно міняти", - додала вона.