






Необхідно терміново вжити заходів, щоб мінімізувати руйнівні наслідки реформи системи охорони здоров’я для населення та медичної галузі. Про це заявила народний депутат фракції «УДАР» Марія Іонова в своєму виступі на парламентських слуханнях щодо стану і перспектив реформування сфери охорони здоров’я.
«В МОЗ не помічають, що в пілотних регіонах, де були проведені заходи, які передбачені реформою, населення масово виступає проти закриття лікарень і поліклінік. Діалог з профспілками медичних працівників, який має бути постійним, нагадує сварку, коли докоряючи один одному партнери говорять кожен своє і не чують іншого», - наголосила представниця «УДАРу».
Народний депутат зазначила, що профспілки цілком обґрунтовано висловлюють скептицизм щодо планів реформаторів реструктуризувати лікарні без збільшення бюджетних витрат і запровадження страхової медицини. Є сумніви і щодо дотримання трудових прав медиків. «У Чернігівській області, зокрема, закривається дитяче кардіологічне відділення і скорочується 28 працівників. Слів скорочення, звільнення, закриття в документах про медичну реформу не знайдеш. Це у нас іменується – оптимізацією, реструктуризацією, перепрофілюванням», - зазначила Іонова.
За словами нардепа, катастрофічно низький рівень фінансування системи охорони здоров’я замовчується. «За підсумками минулого року – це 3,3% ВВП. Реформа потребує і потребуватиме надалі значних фінансових вливань, перш за все, на сучасне медичне обладнання, адже лікарі все ще працюють на тій застарілій матеріальній базі, що збереглася з часів СРСР. Подекуди несистемно купується дорога сучасна апаратура, але використовується вона здебільшого нераціонально. «Викручуються» на місцях за рахунок так званих «благодійних внесків», - зауважила Марія Іонова, додавши, що негативні наслідки реформування системи охорони здоров’я необхідно терміново мінімізувати.
Прес-служба партії УДАР