РФ не буде спостерігати за нашими виборами, але визнає їх легітимними, – Ірина Верещук

Зі списків довгострокових спостерігачів ОБСЄ на виборах в Україні виключили громадян РФ, про що раніше повідомив представник Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ Томас Раймер. Відповідне рішення прийняв і український парламент.

І хоча така позиція є логічною, адже в Україні 5-й рік триває війна з сусідньою державою, в світовому співтоваристві цей крок сприйняли неоднозначно. Ситуацію журналістам UATV прокоментувала Ірина Верещук, президент Міжнародного центру Балтійсько-Чорноморських досліджень і консенсусних практик.

“Ми ні в якому разі не повинні допустити країну-агресора, згідно і з нашим законодавством, і з міжнародним (резолюції ООН, Міжнародний суд і ін.) до участі у виборах, – резюмувала гостя студії. – Українська сторона, унеможлививши участь представників РФ на майбутніх виборах президента і в парламент, вчинила правильно. І свою позицію вона роз’яснила світовій спільноті”.

На думку експерта, якби влада вчинила інакше, то створила б небезпечний прецедент в майбутньому.

“Якщо зараз ми б дозволили представникам країни-агресора бути в складі комісії, то продемонстрували б всьому світу, в тому числі і нашим партнерам, що дозволяємо РФ в тій чи іншій мірі брати участь в наших внутрішніх справах не тільки як країні-агресору, – прокоментувала Ірина Верещук. – Ми дозволили б окупантам в майбутньому створити небезпечний прецедент, коли, наприклад, буде вирішуватися питання про введення миротворчих військ ООН, про поліцейську місію ОБСЄ, і так далі. Іншими словами – небезпечно виводити Росію за дужки конфлікту. Ми повинні чітко говорити: Росія – це агресор, і країна, яка є учасником міжнародного збройного конфлікту”.

Президент Центру Балтійсько-Чорноморських досліджень також нагадала про ситуацію з виборами в Україні в 2014 році.

“Вони (вибори, – ред.) проходили після незаконної анексії Криму і початку бойових дій на Донбасі. І тоді в РФ відмовилися посилати свою делегацію взагалі, – підкреслила Ірина Верещук. – І нічого не сталося. Вони визнали легітимність виборів і працюють з обраною нашим народом владою. За весь цей час Росія не сіла за стіл переговорів. Те, що вони називають Мінським переговорним процесом, – не є таким. Вони саботують і Нормандський формат, і Мінський. Росія не братиме участі в наших виборах, але визнаватиме їх легітимними, тому що їй не вигідно розривати всі зв’язки з Україною”.

uatv.ua

11-02-2019

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Лекцію створено в рамках проекту "ПУЛ жінок"
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Член Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Веб-сторінкаДата народження: 31 грудня 1984р.Відомості на момент обрання: освіта вища, учитель початкових класів, КУ Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 10, безпартійнa, проживає в місті Сумах, судимість відсутня, суб’єкт висування – ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "СЛУГА НАРОДУ".
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика