






Концепція законопроекту щодо змін до Конституції в частині «Правосуддя», підготовленого робочою групою Реанімаційного пакету реформ та Центром політико-правових реформ, заслуговує на увагу та підтримку. Зокрема, це стосується пропозицій щодо призначення суддів без політичного впливу Верховної Ради, запровадження функціонального імунітету судді, спрощення суддівського самоврядування, збільшення суддівської складової у складі Вищої ради юстиції. Про це заявила народний депутат від «УДАРу» Наталія Агафонова під час круглого столу «Конституційна реформа як шанс для створення справедливого суду», організованого Центром політико-правових реформ.
В той же час, Агафонова висловила певні пропозиції щодо чіткого визначення відповідальності суддів, як однієї з фундаментальних гарантій їхньої незалежності. Народний депутат запропонувала закріпити на конституційно-правовому рівні чіткий перелік дисциплінарних стягнень, розширивши його, і врахувавши досвід європейських держав, доповнити його перелік грошовим штрафом, переведенням до іншого суду, відсторонення від виконання обов’язків.
Наталія Агафонова висловила пропозицію доповнити розділ «Правосуддя» Конституції так званою «поправкою незмінності», що передбачала б встановлення недопустимості зміни принципів і гарантій незалежності судової влади, закріплених Основним Законом. «Ефективність і успіх будь-якої реформи залежить від головного фактору - наявності політичної волі. І внесення змін до Конституції України в розділі «Правосуддя» є першим кроком демонстрації політичної волі влади по реформуванню судової системи», - сказала народний депутат.
Прес-служба партії УДАР