Агафонова: Оновлення суддівського корпусу потрібно починати з атестації професійного рівня

Запропоновані Конституційною комісією зміни до Основного Закону в частині правосуддя покликані зруйнувати міцні мости між політикою і судовою владою та зробити останню насправді незалежною. Про це в коментарі газеті «Голос України» розповіла народний депутат України від «Блоку Петра Порошенка», голова підкомітету з питань конституційного законодавства та конституційного судочинства Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя, член Конституційної комісії Наталія Агафонова.

За словами депутата, згідно запропонованих змін, парламент не братиме участі в призначенні, звільненні та переведенні суддів, а Президент виконуватиме суто церемоніальну роль у призначенні суддів — затверджуватиме рішення Вищої ради правосуддя.

«Виключення політичних гравців з процесу добору і звільнення суддів — це не єдиний спосіб зробити судову систему незалежною. Не менш важливим досягненням запропонованих конституційних змін є реалізація принципу незмінюваності суддів. Віднині п’ятирічне призначення суддів відійде в небуття, а усі судді призначатимуться лише безстроково, що стане ще однією гарантією їх незалежності», – сказала Агафонова.

Депутат переконана, що запровадження інституту конституційної скарги стане додатковою правовою гарантією для захисту прав та інтересів кожного громадянина.

«Це означає, що тепер кожен зможе звернутися до Конституційного Суду зі скаргою щодо захисту своїх прав та інтересів, і наш Конституційний суд, опанувавши цей інструмент, зможе служити ефективним механізмом захисту прав і свобод людини», – сказала Агафонова.

Депутат розповіла, що найбільш дискусійними питаннями на сьогодні залишаються чотириланкова або перехід до три ланкову систему суддів.

«Головна суперечність, яка виникає в експертному середовищі, стосується способу очищення суддівського корпусу. На сьогодні їх два: перший є більш м’яким і стосується переатестації усіх суддів, а другий — більш радикальний і передбачає одночасне звільнення усіх суддів. Попри тотальну недовіру суспільства до суддів, моя принципова позиція полягає в тому, що не потрібно сьогодні вішати «ярлики корумпованості» на усіх представників Феміди. Звільнивши завтра всіх суддів, ми лише створимо колапс у судовій системі, адже суспільство залишиться без права на захист своїх прав і свобод. Тому оновлення суддівського корпусу потрібно починати з атестації професійного рівня вже наявного суддівського корпусу», – переконана Агафонова.

Блок Петра Порошенка

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом у політиці. Створено в рамках проекту "ПУЛ жінок".
Жінки-народні депутатки
Член депутатської Фракції Політичної Партії "ГОЛОС" у Верховній Раді України дев'ятого скликання
Член депутатської Фракції Політичної Партії "ГОЛОС" у Верховній Раді України дев'ятого скликання Секретар Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Веб-сторінкаДата народження: 12 жовтня 1983р.Відомості на момент обрання: освіта вища, голова, ГО "Кращий Сихів", безпартійнa, проживає в місті Львові, судимість відсутня, суб’єкт висування – Політична Партія "ГОЛОС".
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика