Акція «Прохід до парламенту» відбулась!

21 жовтня Андріївському узвозі відбулась соціально-мистецька акція «Прохід до парламенту», на якій громадські організацій та митці, за підтримки Головного управління у справах сім’ї, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації, намагались привернути увагу простих перехожих до необхідності збільшувати присутність жінок у владі.

Організатори акції занепокоєні низькою кількістю жінок в прохідних списках політичних партій та їх представництвом серед мажоритарних кандидатів. Так, за прогнозами експертів з гендерних питань, кількість жінок в майбутньому парламенті не перевищуватиме 10 відсотків. І це попри те, що кількість жінок виборців більше 60 відсотків.

«Рівноправна участь жінок і чоловіків у політичному житті та на вищих щаблях державного управління є не лише вимогою елементарної справедливості та демократії, але і необхідною умовою досягнення рівності у суспільстві, просування ґендерно - чутливої політики до інших сфер життя. Несприятливе становище України за цим індикатором (Цілі Розвитку Тисячоліття) визначається незначним представництвом жінок у Парламенті. Протягом всього періоду незалежності України воно не перевищувало 8%. Водночас, в середньому по Європейському Союзу, жінки посідають близько 30% парламентських місць, а в країнах Північної Європи, яким вдалось досягти найбільшого прогресу в сфері ґендерної рівності, навіть більше (в Швеції – 47%, Нідерландах – 42%, Норвегії – 39%).», - зазначила одна з організаторів акції, начальник Головного управління у справах сімї, молоді та спорту КМДА. Валентина Коляда

Громадські організації та митці намагались привернути увагу суспільства до проблеми та спонукати виборців подумати, як вони можуть допомогти забезпечити рівні можливості для жінок в Україні.

«Наша акція підтвердила результати досліджень, за якими більшість українських виборів (72%) не задумуються над тим, якої статі народні депутати представляють наші інтереси в парламенті, і що жінки і чоловіки насправді мають різний досвід, кожен з яких є важливим для законотворчої діяльності» - говорить одна з ініціаторів акції, координатор Мережі громадського контролю за гендерною рівністю на парламентських виборах 2012, Оксана Ярош.

Під час акції прості перехожі, за допомогою професійних митців у вигляді майстер – класу створили 10 картин, які відобразили їх ставлення до жінок і чоловіків в парламенті, які професійні художники перетворили на завершений художній твір.

За словами організаторів, вони подарують ці картини лідерам політичних сил, щоб на майбутніх виборах вони не забули включити більше жінок кандидаток.

Організатори акції: ВГО «Жіночий консорціум України», МО «Школа рівних можливостей», ВОГО «Гендерний центр» та інші учасники ініціативи Мережі громадського контролю за гендерною рівністю на парламентських виборах 2012.

Партнери: Головне управління у справах сім’ї, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації, Київський міський центр сім"ї "Родинниій дім".

Захід проводився в рамках проекту «Гендерний моніторинг парламентських виборів 2012» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються із офіційною позицією уряду США.

Жінки у виборах

 

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом в політиці. Створено в рамках проекту "ПУЛ жінок"
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Член Комітету Верховної Ради України з питань молоді і спорту Веб-сторінкаДата народження: 4 червня 1983р.Відомості на момент обрання: освіта вища, спортсмен-інструктор, Державна прикордонна служба України, безпартійнa, проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 57.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика