






Фармацевтичний ринок України закритий для лікарських препаратів низької якості. Про це в УНІАН повідомила народний депутат, член парламентської фракції Партії регіонів, голова Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтеєва.
За її словами, Україна перейшла на новий принцип гарантії якості медикаментів, коли жорстко регламентуються і контролюються умови виробництва препаратів, включаючи забезпечення контролю якості продукції, зберігання і розповсюдження медикаментів.
«Сьогодні всі лікарські препарати, які перетинають кордон України, зобов'язані мати сертифікат GMP. Тому різкої зміни асортименту медичних препаратів після підписання Угоди з ЄС очікувати не слід. Наш фармацевтичний ринок уже сьогодні закритий для препаратів низької якості. Завдяки імплементації європейських вимог на законодавчому рівні українські пацієнти забезпечені такими ж ліками, як і в країнах ЄС», - повідомила Тетяна Бахтеєва.
Вона зазначила, що наша країна ще у 1998 році задекларувала, що буде впроваджувати європейські стандарти якості.
«Із 2010 року в Україні вимоги належної виробничої практики (Good Manufacturing Practice) стали обов'язковими для вітчизняних виробників лікарських засобів, а з лютого 2013 року – і для зарубіжних. Впроваджується належна практика дистрибуції (Good Distribution Practice), у найближчій перспективі - введення належної аптечної практики (Good Pharmacy Practice). Тобто вже сьогодні наші вимоги до виробництва лікарських препаратів і стандарти якості відповідають європейським. Комітет із питань охорони здоров'я за останні три роки домігся прийняття важливих законодавчих актів у фармацевтичному секторі, які вже дозволили Україні перейти на європейські стандарти. Тепер треба їх неухильно виконувати. Причому виконувати на всіх етапах обігу ліків, починаючи від фармрозробки і закінчуючи пацієнтом», - сказала народний депутат.
Водночас вона наголосила, що залишається ряд проблем, над якими треба ще працювати, зокрема, врегулювання просування ліків, захист інтелектуальної власності, реєстрація генериків відповідно до європейських процедур, встановлення єдиних вимог у питаннях оподаткування лікарських засобів промислового й аптечного виробництва, усунення дублювання дозвільних процедур і так далі.
«Сьогодні відповідні законопроекти вже знаходяться на розгляді у Верховній Раді України», - заявила парламентарій.
Прес-служба Партії регіонів