






У відносинах України з ЄС некоректно говорити про якісь перешкоди. Про це в інтерв'ю «Главкому» заявила народний депутат, член парламентської фракції Партії регіонів, перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції Ірина Бережна.
«У нас є чіткий перелік завдань, так би мовити домашня робота, яку Україна зобов'язалася виконати, щоб у листопаді було підписано історичну і вкрай важливу Угоду про асоціацію та поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі», - зазначила депутат.
«Цей перелік налічує 11 рекомендацій з боку ЄС або як їх називають - «списком Фюле». Україна зараз демонструє не тільки бажання підписати угоду, а робить дієві реальні кроки, які свідчать про наше прагнення до підписання Угоди про асоціацію. Сьогодні є консенсус з цього (питання. - Ред.) на всіх рівнях влади і політична воля. Це головна умова, щоб усі проблеми були подолані», - сказала вона.
Ситуація з Ю. Тимошенко не є, на її думку, головною перешкодою для підписання угоди. «Крім того, помилування Юрія Луценка підтверджує всю серйозність намірів керівництва держави на шляху євроінтеграції і дуже позитивно сприйняте на Заході», - повідомила Ірина Бережна.
На її думку, європейців, перш за все, цікавить не доля однієї конкретної людини, а системні зміни в процесі реформування судової системи.
Як стверджує політик, за короткий проміжок часу від лютневого саміту були виконані 8 з 11 критеріїв ЄС.
«Минуло кілька місяців, і фракція БЮТ приймає рішення звернутися до євроінституції, щоб заблокувати Угоду про асоціацію. Мене це рішення збентежило не менше ніж Анатолія Гриценка, і я щиро вважаю, що опозиціонери загнали себе в глухий кут. Підписання Угоди про асоціацію виб'є в опозиції останній козир», - наголосила вона.
«Люди голосували за обіцянки опозиціонерів. А вони обіцяли покращення соціальних стандартів, справедливість і європейську інтеграцію. Що на ділі? Фактична відмова від своїх слів! Я розумію, що опозиція не була готова до того, що євроінтеграційний курс, проголошений Президентом, це серйозно. Більшість із них звикли сприймати євроінтеграцію як приємну тусовку: поїхали туди, за чаркою винця поговорили про проблеми і роз'їхалися. А євроінтеграція - це багатотомники тестів, які повинна успішно скласти Україна. Ми ж прагнемо не до формальних декларативних документів, а до встановлення в Україні європейських норм і правил», - підсумувала Ірина Бережна.