






19 вересня, депутатська група Верховної Ради з міжпарламентських зв’язків зі Швейцарською Конфедерацією офіційно розпочала серію публічних дискусій, першою з яких стала панель «Швейцарський досвід у боротьбі з корупцією в Україні». У заході взяли участь Посол Швейцарії в Україні Крістіан Шьоненбергерер, голова депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків зі Швейцарською Конфедерацією, народний депутат, член парламентської фракції Партії регіонів Ірина Бережна, заступник голови групи Ігор Рибаков, народні депутати, провідні експерти та журналісти.
Відкриваючи дискусію, Ірина Бережна зазначила: «Швейцарія для багатьох українців асоціюється з надійними банками, високим рівнем добробуту, зразковими медичними та екологічними стандартами. Проте для нас, народних депутатів, Швейцарія – це також і надзвичайно цінний досвід боротьби з корупцією. Я дуже рада, що цей досвід може бути хоча б частково застосований в Україні за допомогою рекомендацій, розроблених кращими антикорупційними фахівцями зі Швейцарії».
Вона також подякувала Європейському банку реконструкції та розвитку за рішення направити до України «одного з найкращих у світі експертів з питань вивчення та розробки антикорупційної політики, професора кримінального права Базельського університету Марка Піта».
Крістіан Шьоненбергерер повідомив, що «пишається тим, що у Швейцарії такий високий рейтинг несприйняття корупції». Він також зазначив, що «іншим країнам дуже важко перебрати досвід Швейцарії, особливо що стосується ментальності. Бо у нас на ментальному рівні не сприймають корупцію».
Ігор Рибаков у коментарі журналістам повідомив, що очікує від дискусії обговорення конкретних заходів щодо боротьби з корупцією, зокрема, щодо розробки та ухвалення закону, який би відстежував видатки чиновників, можливість створення інституту бізнес-омбудсмена та інформаційну кампанію щодо боротьби з побутовою корупцією.
Довідка.
За даними Transparency International, у 2012 році Швейцарія посіла шосте місце у світі за Індексом сприйняття корупції, а Україна — 144. Корумпованість розглядається багатьма експертами як невід'ємний елемент ведення бізнесу в Україні: як малого, так і великого. Водночас високий рівень корумпованості робить Україну економічно непривабливою для іноземних інвесторів, перешкоджає розвитку ринкової економіки та утвердженню принципів демократії. Особливо актуальною ця проблема стає напередодні саміту «Східного партнерства», який відбудеться у листопаді цього року у Вільнюсі, де буде вирішене питання про підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
Прес-служба народного депутата України Ірини Бережної