






Прийняття запропонованих змін до Конституції сприятиме посиленню незалежності суддів, зміцненню ролі суддів у вирішенні питань, пов’язаних з їх діяльністю, зменшенню втручання у судову систему інших гілок влади. Про це заявила народний депутат, член парламентської фракції Партії регіонів, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань євроінтеграції Ірина Бережна, коментуючи ухвалення ВР проекту постанови про попереднє схвалення законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо посилення гарантій незалежності суддів № 2522а.
За словами політика, в даному законопроекті враховано зауваження та побажання Венеціанської комісії. «Це свідчить про, що для України європейська інтеграція є не самоціллю, а способом утвердити європейські цінності, зокрема, верховенство права». Народний депутат наголосила, що посилення гарантій незалежності суддів «є ключовим питанням конституційної реформи правосуддя».
«Парламент мусить зробити все, аби надати суддям незалежність», - заявила вона. На її думку, «незалежність суддів є важливою передумовою їх об’єктивності, неупередженості та самостійності, і не може йти мови про судову окрему гілку влади без цього важливого надбання».
Зокрема, серед найбільш «демократичних за духом та європейських за формою» норм законопроекту Ірина Бережна відмітила норму утворення, реорганізації та ліквідації судів, а також визначення їх мережі, що здійснювалося законами, а не указами Президента України. «Особливо я виділила норму про скасування п’ятирічного строку призначення на посаду судді вперше. Це також базується на рекомендаціях Венеціанської комісії», - зазначила вона.
Народний депутат також повідомила, що «Україна зробила черговий крок для утвердження незалежності суддів відповідно до європейської практики. Прийняття запропонованих змін на рівні Конституції сприятиме посиленню незалежності суддів, зміцненню ролі суддів у вирішенні питань, пов’язаних з їх діяльністю, зменшенню втручання у судову систему інших гілок влади».
Прес-служба народного депутата України Ірини Бережної