






«Ми мусимо добитися того, аби процес лібералізації візового режиму між Україно та країнами ЄС залишився не лише на рівні документів, а реально втілювався у життя», - заявила народний депутат, член парламентської фракції Партії регіонів, перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції Ірина Бережна під час конференції «Україна - ЄС: на шляху до спільного майбутнього», організованого Інститутом світової політики у партнерстві з Міністерством закордонних справ.
Ірина Бережна повідомила, що провела зустрічі з послами країн-членів ЄС саме на предмет спрощення та лібералізації візового режиму, а також ініціювала формат Консульського клубу – майданчика для відвертого спілкування консулів країн-членів ЄС, українських політиків, незалежних експертів і журналістів, які опікуються цією темою.
За словами народного депутата, «поки що багато консулів виявились неготовими до публічного обговорення цих питань у публічній площині». Найболючіше питання лібералізації на рівні видачі віз і досі - питання видачі багаторазових довготермінових віз, наголосила Ірина Бережна. Вона також закликала представників громадських організацій, журналістів заявляти про свої права й вимагати багаторазові довгострокові візи. «При цьому було б добре щоразу добиватися офіційного пояснення причин, якщо у такій візі відмовляють», - сказала народний парламентарій.
Звертаючись до послів та представників посольств Європейського Союзу, вона запропонувала, аби «консульські працівники повідомляли тим українцям, які мають право на багаторазову візу, про таку можливість. Тому що сьогодні, наскільки мені відомо, вони більше відмовляють, ніж заохочують до такого кроку». «Загалом, на мій погляд, дуже важливо зробити все можливе для того, щоб у процесі імплементації нової візової угоди звернути увагу на українців з позитивними візовими історіями. Якщо людина була у шенгенській країні принаймні двічі і не порушила візових правил, я не розумію, чому вона не може претендувати на багаторазову візу терміном щонайменше на один рік», - обурилась Ірина Бережна. Водночас вона висловила впевненість, що «якщо спільними зусиллями звернемо увагу на проблемні моменти, подорожувати до ЄС для українських громадян стане набагато простіше, і це буде важливим кроком на шляху реальної євроінтеграції України».
Прес-служба народного депутата України Ірини Бережної