






Народний депутат, член парламентської фракції Партії регіонів, перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань євроінтеграції Ірина Бережна вітає рішення Європарламенту рекомендувати Раді ЄС підписати з Україною Угоду про спрощення порядку видачі віз.
«Це логічне завершення тієї великої роботи, яку виконали обидві сторони в питанні лібералізації. Можна тільки привітати рішення Європарламенту і сказати, що він оцінив зусилля України на шляху лібералізації візового режиму», - заявила Ірина Бережна.
Вона також зазначила, що «на рівні Європарламенту позитивно оцінені зусилля України, взяті нами для підписання Угоди про асоціацію з ЄС». За її словами, «за останні кілька років на шляху євроінтеграції було зроблено більше конкретних дій, ніж за попереднє десятиліття». «Президент і Партія регіонів чітко визначили вектор розвитку країни, і ми не звернемо з наміченого шляху», - повідомила народний депутат.
Нагадаємо, сьогодні Європарламент підтримав рекомендації Раді ЄС підписати з Україною Угоду про спрощення порядку видачі віз. Як очікується, угода буде підписана на одному з найближчих засідань Ради ЄС, орієнтовно, у травні. 22 березня цього року угода була ратифікована Верховною Радою і підписана Президентом 8 квітня.
Згідно з документом процедурою спрощеного оформлення віз можуть скористатися водії, які здійснюють міжнародні вантажні та пасажирські перевезення, журналісти і члени технічного персоналу, що супроводжують їх, учасники офіційних програм обміну, організованих муніципалітетами, близькі родичі, один із подружжя, діти, батьки, дідусі, бабусі, онуки, які відвідують громадян України, котрі проживають на території держав ЄС, або громадян ЄС, а також громадяни, які їдуть у ЄС із метою лікування.
Спрощеною процедурою оформлення віз можуть також скористатися представники громадських організацій із метою освітньої підготовки, участі у семінарах, конференціях, учасники міжнародних виставок, конференцій, симпозіумів, представники релігійних громад, учасники офіційних програм ЄС із прикордонного співробітництва.
При цьому встановлюється, що країни-члени ЄС можуть стягувати 70 євро за оформлення віз, якщо заявник звернувся з проханням розглянути його заявку протягом трьох днів на підставі того, що він проживає далеко від дипломатичного представництва. У випадку співпраці дипломатичної установи з посередниками при оформленні віз посередники можуть брати за свої послуги не більше 30 євро.
Документом передбачається визначення чітких термінів дії багаторазових віз на один рік і п'ять років замість раніше діючого правила до року і до п'яти років. Можливість термінового оформлення візи (протягом трьох діб) отримають особи, які проживають на значній відстані від місця подачі клопотання (за умови сплати візового збору у подвійному розмірі).
Документ також передбачає, що українці, які мають дійсні біометричні службові паспорти, можуть відвідувати країни-члени ЄС без віз.
Прес-служба народного депутата України Ірини Бережної