Новини
Про нас
Законодавство
Партнерство
Контакти
Корисні посилання
Архів
- Наймогутніша жінка Європи – канцлер Німеччини Анґела Меркель має повноваження своєї країни на розв‘язання фінансової кризи, кризи з біженцями та кризи самого ЄС.
- Однак її популярність зменшується із поглибленням кризи з біженцями та скандалом із газовими емісіями, що вразив автопромисловість. Підіймають голову крайні праві.
- Проблеми вдома можуть зменшити її політичну вагу саме тоді, як наближається кліматичний саміт у Парижі, а Британія розмірковує, чи виходити з ЄС.
- Якщо жінка, яку німці називають “мамочкою”, матиме серйозні клопоти, що буде з ЄС? Бунт є навіть усередині її партії. Якщо не Меркель, то хто буде лідером ЄС?
Цього тижня у Мережі з Європейського Парламенту у Брюсселі: Йо Лайнен – член комітету із закордонних справ Європейського Парламенту та член Соціал-демократичної партії, що входить до великої коаліції у Німеччині, Пітер Клеппе з Відкритої Європи – з позапартійного та незалежного центру з питань політики, Стівен Браун – заступник редактора інтернет-тижневика Politico Europe.
Чи дні Меркель полічені? Як довго ще вона може бути при владі за нинішнього стану речей?
Йо Лайнен:
У Християнсько-демократичній партії – хаос. В одній партії – по суті є дві. Одна прагне закрити кордони, інша хоче інтеґрувати десятки тисяч біженців до нашого суспільства. Керувати у такій ситуації Меркель дуже непросто… Думаю, що гостинність, яку ми виявили, це – добре. Але всьому є межі, і якщо нам доведеться прийняти ще мільйон людей і за зиму інтеґрувати їх до наших міст і сіл, то це її партії буде справді важко перетравити.
Пітер Клеппе:
Ну, очевидно, що вона має проблему з підтримкою народу. Її ключовий пункт політики цього літа щодо пакету допомоги Греції не підтримала більшість німецького народу.
Стівен Браун:
Як на мене, не слід недооцінювати здатність Меркель пережити цю кризу. Думаю, за кордоном вона заробила величезні симпатії своїми діями. Нині їй важко переконати німецьку громадськість, виборців, платників податків у тому, що саме так треба робити. Але думаю, їй це все-таки вдасться.

