Богатирьова: Ми повернемо довіру пацієнта до лікаря, лікаря – до держави

Будь-яка реформа, в тому числі, охорони здоров’я, вимагає не тільки часу, але й ресурсів – кадрових, матеріально-технічних, фінансових, наголосила Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова у четвер під час спілкування з представниками провідних регіональних видань.

«Особливо це стосується першого етапу змін, на якому зараз ми перебуваємо і який, без сумніву, є найбільш болісним і важким», -- підкреслила Міністр. Оскільки саме на цьому етапі випробовується нова структура, нові механізми та алгоритми функціонування медичної галузі. І саме цей підготовчий етап реформи має сформувати законодавчо-нормативну, організаційну та матеріально-технічну базу для впровадження реальних перетворень.

«Уявіть собі, що ви вирішили жити по-новому – змінити стиль життя, розпорядок дня, відмовитися від шкідливих звичок – одним словом, стати іншою людиною. Чи можна це зробити, не навівши банальний порядок у своєму домі? Так от: висловлюючись образно, перший етап реформи передбачає наведення порядку, ремонт квартири, перестановку меблів, купівлю нової побутової техніки. Лише після цього можна переходити і до радикальніших змін у системі», – зауважила Раїса Богатирьова, пояснюючи журналістам логіку етапів медичної реформи.

В результаті, за словами Міністра, має бути створена система, за якої людина довіряла б медичній галузі своєї держави. Невід’ємною умовою цього, на думку Раїси Богатирьової, є постійне інформування громадян про основні напрямки та мету медичної реформи, встановлення конструктивного діалогу з людьми, заради яких власне і відбуваються перетворення. «Ми повернемо довіру пацієнта до лікаря, лікаря – до держави, а за великим рахунком – довіру громадян до власної держави», – зазначила керівник МОЗ України.

Модернізацію медичної галузі, нагадала Раїса Богатирьова, було розпочато з базисних елементів: первинної медико-санітарної допомоги та екстреної допомоги. Згідно з планом реформувань у пілотних регіонах, пріоритетом є розвиток первинної медико-санітарної допомоги зі створенням мережі закладів, з комплектацією їх сучасним оснащенням та сімейними лікарями. Медичні заклади первинного, вторинного та третинного рівня мають бути розділені за функціями і, без сумніву, проходитимуть реорганізацію.

Відповідаючи на питання журналістів, Міністр повідомила, що завершення реформи первинної медико-санітарної допомоги заплановано на 2020 рік, коли перехід до надання первинної медичної допомоги на засадах загальної практики–сімейної медицини повинен відбутися у всій країні.

Реформа медичної галузі – це перший і необхідний етап нової довгострокової політики розвитку національної системи охорони здоров'я, резюмувала Богатирьова.

Прес-служба МОЗ України

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом у політиці. Створено в рамках проекту "ПУЛ жінок".
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції Політичної партії "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ" у Верховній Раді України
Член депутатської фракції Політичної партії "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ" у Верховній Раді України Член Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Веб-сторінкаДата народження: 5 січня 1983р.Відомості на момент обрання: освіта вища, адвокат, член Політичної партії "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ", проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 31.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика