Богатирьова розповіла, коли і за яких умов в Україні буде запроваджено страхову медицину

Закон про загальнообов'язкове медичне страхування буде прийнятий, як і планувалося, у 2015 році після проведення необхідної підготовчої роботи.
 
Про це міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова заявила під час зустрічі з представниками провідних регіональних видань.
 
"Закон про загальнообов'язкове медичне страхування буде прийнятий, як і планувалося, в 2015 році. Адже документи такого рівня не приймаються "сьогодні на сьогодні", до ухвалення закону треба підготуватися, - цитує міністра прес-служба МОЗ.
 
Богатирьова нагадала, що, відповідно до Програми економічних реформ на 2010-2014 роки, до кінця 2014 року має бути завершена підготовка до запровадження обов'язкового соціального медичного страхування, і лише після того йтиметься про прийняття Закону.
 
Нині робота полягає в тому, щоб розрахувати всі існуючі ресурси: провести кадровий аудит, аудит матеріально-технічного забезпечення медичних закладів, які могли б конкурувати між собою в боротьбі за пацієнта і надавати йому медичні послуги, зазначила міністр.
 
За її словами, необхідно створити державний реєстр хворих, розробити обов'язкові нормативні документи з економічними розрахунками щодо кожного виду медичної допомоги. "Це необхідно для розуміння, які ресурси потрібні, щоб ця система запрацювала", - пояснила Богатирьова.
 
Міністр підкреслила, що Національна модель обов'язкового медичного страхування має враховувати як сучасний стан розвитку України, так і особливості вітчизняної системи охорони здоров'я.
 
"Сьогодні Міністерство охорони здоров'я працює над новим проектом Закону. У ньому має бути чітко визначено порядок взаємодії всіх суб'єктів системи медичного страхування - держави, страховиків, страхувальників, надавачів медичних послуг, застрахованих осіб, а також порядок сплати та використання страхових коштів, здійснення контролю за діяльністю цієї системи та якістю надання медичної допомоги. Законопроект також має визначати перелік послуг, вартість яких покривається за рахунок бюджетних коштів та за рахунок медичного страхування", - повідомила Богатирьова.
 
За словами міністра, страховиком у системі загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування повинен виступити Фонд медичного страхування України, який має бути самоврядною некомерційною організацією. На етапі становлення системи цей фонд перебуватиме під управлінням держави, а в подальшому - після відпрацювання основних елементів системи - підходи до управління фондом можуть бути змінені.
 
Підсумовуючи, Богатирьова зазначила, що запровадженню в Україні системи обов'язкового медичного страхування має передувати певний підготовчий період, протягом якого систему охорони здоров'я слід адаптувати до роботи за нових умов. "Зокрема, мають запрацювати економічні методи управління, втілення яких - окреме завдання для організаторів охорони здоров'я", - вважає міністр.

УКРІНФОРМ

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Цикл об’єднує поради експертів та історії успіху народних депутаток та жінок-лідерок.
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції Політичної партії "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ" у Верховній Раді України
Член депутатської фракції Політичної партії "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА - ЗА ЖИТТЯ" у Верховній Раді України Член Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Веб-сторінкаДата народження: 5 січня 1983р.Відомості на момент обрання: освіта вища, адвокат, член Політичної партії "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ", проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 31.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика