






Акт помилування може бути застосований лише до тих осіб, які вже мають статус засудженого, але не стосовно підозрюваної чи обвинуваченої особи. Про це заявила народний депутат, член парламентської фракції Партії регіонів, заслужений юрист України Інна Богословська.
«У всіх на слуху зараз звістка про рішення Президента України Віктора Януковича помилувати Юрія Луценка. У зв'язку з цим деякі представники громадськості виступили з ініціативою про застосування цієї процедури і стосовно інших осіб, у тому числі і тих, до кого акт про помилування не може бути застосований у цей момент», - зазначила парламентарій.
Інна Богословська нагадала, що право Президента України здійснювати помилування передбачено пунктом 27 статті 106 розділу 5 Конституції України. Вона сказала, що Основний закон України у силу своєї стислості не розкриває суть процедури та порядок її застосування, однак це роблять інші нормативно-правові акти.
«Статтею 85 Кримінального кодексу України прямо передбачено, що на підставі акта про помилування звільненою від покарання може бути тільки засуджена особа. Частиною 2 статті 43 нині діючого Кримінально-процесуального кодексу встановлено, що засудженим у кримінальному провадженні є обвинувачений, обвинувальний вирок суду щодо якого вступив у законну силу. Тобто особа вважається засудженою тільки після проходження всіх стадій кримінального процесу, у тому числі, у разі необхідності, апеляційної та касаційної інстанцій, аж до виконання вироку і початку відбування покарання», – пояснила депутат.
«Таким чином, наведені норми свідчать про те, що застосування помилування Президентом України до осіб, стосовно яких обвинувальний вирок суду ще не набув чинності, суперечить Кримінальному, Кримінально-процесуальному та Кримінально-виконавчому кодексам України й іншим нормативно-правовим актам», - підсумувала Інна Богословська.
Прес-служба Партії регіонів