Бондаренко: Дуже шкода, що в ситуації, яка склалася з TBi, постраждає колектив

Коли журналіст не ставить собі питання - куди він іде працювати, хто роботодавець і яка форма власності ЗМІ - він прирікає себе на неуспіх, звільнення або просто відхід від роботи. Про це в ефірі ICTV заявила народний депутат України, член парламентської фракції Партії регіонів, перший заступник голови Комітету ВР із питань свободи слова та інформації Олена Бондаренко.

«Мені дуже шкода, що в ситуації, яка склалася з TBi, постраждає колектив», - сказала народний депутат.

На її думку, журналістам, які працюють на телеканалі, необхідно було перевірити інформацію щодо своїх роботодавців: «Адже сьогоднішня історія з ТВі - це позбавлення від останніх ілюзій. Виявляється, цей канал був абсолютно непрозорий, був зареєстрований через «офшорки». Однак на це ніхто не звертав уваги, на це закривали очі навіть ті журналісти, які там працювали. Але інфантилізм неприпустимий для журналіста. Журналіст - це соціально відповідальна професія. І коли журналіст не ставить собі питання - куди я йду працювати і до кого - він прирікає себе на неуспіх, звільнення або просто відхід від роботи. І тільки тому, що не передбачав, як вчинять із ним ті чи інші власники, і дозволив шахраям себе обдурити. Я дуже співчуваю всьому колективу».

Разом із тим вона звернула увагу на те, що «з VI скликання ми намагаємося зробити із парламентського Комітету з питань свободи слова майданчик, де б розбиралися такі конфлікти». «І якщо у вас та у другої сторони є бажання прийти до нас у комітет і розібратися - ми вас запрошуємо», - заявила депутат, звертаючись до журналістів телеканалу.

Олена Бондаренко також акцентувала увагу на тому, що «зараз поширюють міф про те, що єдиний опозиційний канал у країні - це ТВі, який фінансувала опозиція під час виборів. А всіх інших зарахували до провладних, хоча насправді в їх ефірах представники опозиції присутні набагато частіше. Але що таке опозиційний або провладний ЗМІ? Засіб масової інформації має знаходитися на боці своєї аудиторії, а не влади чи опозиції. Якщо цього не відбувається, значить, це засіб масової дезінформації, а не інформації, це піар-відділ певної партії».

Водночас вона зазначила, що якби у конфлікті навколо TBi була замішана влада, то «опозиція вже б давно сиділа у редакції з пов'язками «Я голодую» і звинувачувала владу».

Парламентарій також повідомила: «Зараз я пишу новий Закон «Про телебачення і радіомовлення», який опозиція обіцяла тривалий час, але нічого для цього не зробила. Я сподіваюся, до кінця літа ми його випишемо. Адже закон, у рамках якого працюють канали, у тому числі ТВі, дуже старий. Він не дозволяє розвиватися динамічно каналам. І вони страждають саме від того, що закон нескінченно застарів».

Прес-служба Партії регіонів

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Цикл об’єднує поради експертів та історії успіху народних депутаток та жінок-лідерок.
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Член Комітету Верховної Ради України з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України Веб-сторінкаДата народження: 28 березня 1983р.Відомості на момент обрання: освіта вища, провідний фахівець департаменту навчання і розвитку персоналу, ТОВ "Епіцентр К", член ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ", проживає в місті Тернополі, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 63.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика