Денісова: Соцстрахівські фонди за часів Королевської перетворилися на "полігон" оборудок корупціонерів

Фонди соціального страхування за часів керівництва Королевської перетворилися на «полігон» непрозорих оборудок із коштами застрахованих осіб. Зокрема, Королевська поставила своїх прибічників на посади керівників Фонду соціального захисту інвалідів та Фонду соціального страхування по безробіттю. Методи «відкатів» простежуються і на прикладі Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, директором якого з 5 березня 2013 року було призначено Олега Погодіна та введено до складу правлінь інших фондів соцстрахування, де він продовжував вибудовувати схеми корупційних взаємовідносин.

А вже у січні 2014 року Погодін посів крісло першого заступника Королевської. В усі структурні підрозділи Мінсоцполітики та підпорядковані органи вводяться близькі до Королевської люди, які стають радниками, при цьому не беруть на себе жодної відповідальності, зате виконують роль «смотрящих» та шукають будь-які можливості заробити гроші. Йдеться зокрема, про такого собі Олега Бундукова, «який не займав офіційних посад, але мав безпосереднє відношення до корупційних схем. Нині і Погодін, і Бундуков намагаються запровадити перевірені ними старі схеми у різних фондах соціального страхування, зокрема, на випадок тимчасової втрати працездатності.

Корупційні схеми у фондах соціального страхування полягали, перш за все, у відмиванні значних сум, виділених на капітальні видатки, закупівлю оргтехніки та дитячих подарунків. Процвітали «відкати» й у сфері санаторно-курортного оздоровлення. Роль головного консультанта у проведенні махінацій виконував колишній директор виконавчої дирекції Фонду до недавнього часу офіційний радник чинного директора виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності Сергій Санченко. Він же - представник Фонду, як акціонера, у наглядовій раді «Укрпрофоздоровниці».

Ще у 2009 році, за моєї минулої каденції міністра праці та соціальної політики, після ініційованих міністерством перевірок були виявлені фінансові порушення тодішнього директора виконавчої дирекції Фонду Санченка на майже на 37 млн грн. Окрім того, перевірки констатували й порушення на майже 60 млн грн, виділених для санаторно-курортних закладів «Укрпрофоздоровниці». Проте кримінальну справу так і не вдалося довести до кінця. Спочатку Санченка затримали, але згодом... відпустили.

Ще один приклад. В Одеській області з березня 2012 по березень 2013 року робочими органами Фонду проведено корупційні оборудки на суму 21,3 млн гривень. Схема відмивання коштів була побудована таким чином: працівник Одеського обласного відділення Фонду домовлявся із сторонніми особами про відкриття фіктивних фірм, на які перераховували кошти на виплату лікарняних. При цьому працівників у цих фірмах не було. Кошти на рахунки фіктивних фірм спрямовувалися за дорученнями посадових осіб Фонду, після чого переводилися у готівку і розподілялися між учасниками схеми. Сума таких оборудок сягала від 900 тис. до 1 млн грн.

Іншою схемою для збагачення слугувало використання працівниками Фонду доступу до Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування. Керівництво Одеського обласного відділення Фонду, використовуючи відомості страхувальників, готувало заявки-розрахунки із неправильними реквізитами. А коли банки їх повертали - змінювали реквізити на заздалегідь відкриті рахунки інших фірм. Сума таких оборудок склала понад 901 тис. Грн. Днями Приморський Одеський суд прийняв рішення про притягнення до кримінальної відповідальності та затримання директора виконавчої дирекції Фонду Валентина Дубовенка за ті дії, які він вчинив.

Дивні метаморфози відбувалися і в інших фондах. Зокрема, у Фонді соціального страхування від нещасних випадків на виробництві перевірка Держфінінспекції встановила порушень на суму понад 610 тис. грн. Ці кошти перераховувалися підприємствам за послуги, які фактично не були надані.

Окремо слід сказати про «порядки», запроваджені у Державному центрі зайнятості. До Фонду соціального страхування на випадок безробіття Королевською також було введено свою людину - Ларису Сідельнікову, яка очолила Державний центр зайнятості, а її заступником став Сергій Офіцеров. Саме він був одним із контролерів фінансових потоків та процесів, які приносили їм прибуток. Це - будівництво, PR-компанії, закупівля комп'ютерної техніки тощо. Наприклад, Київський міський центр зайнятості придбав за вкрай завищеною ціною будівлю під Будинок праці за адресою вул. Глибочицька, 58 у Шевченківському районі Києва. За інформацією правоохоронних органів, сума такої оборудки становила 140 млн грн, тоді як ринкова вартість самого будинку, за результатами експертизи, сягала лише 69,3 млн грн. На теперішній час ця будівля за призначенням не використовується.

Крім того, Державна фінансова інспекція України встановила факт завищення виплати співробітникам Київського міського центру зайнятості разової премії до Дня працівника соціальної сфери. Це призвело до зайвого використання коштів на виплату заробітної плати на загальну суму 805,9 тис. грн.

Відбувалися махінації із коштами страхувальників і під прикриттям нібито «придбання інформаційних ресурсів» для Державної служби зайнятості. 12 липня 2013 року було поставлене додаткове серверне обладнання для Центру обробки даних на суму 11 млн 500 тисяч гривень, але й досі воно не використовується, оскільки... немає у ньому потреби. Припадає пилом на складах і закуплена техніка на 65,3 млн грн. Щоб її встановити, потрібно витратити ще 20 млн гривень. Тобто це обладнання умисно було придбано для зовсім інших якихось цілей.

Перелік таких фактів можна продовжувати й далі. Однак не менш важливим є те, що завдяки нинішнім перевіркам саме Міністерство соціальної політики та фонди соціального страхування очищаються від несумлінних працівників. Нині перед нами, насамперед, стоїть завдання відсторонення від управління людей, причетних до корупційних схем, очищення кадрів та налагодження нормальної роботи системи соціального страхування. Ми й надалі безкомпромісно будемо стежити за тим, щоб усі внески, які сплачує працівник, страхуючи себе від тимчасової втрати працездатності, нещасного випадку на виробництві чи на випадок безробіття, доходили без затримок до кожної людини у разі настання страхового випадку. Я закликаю громадян інформувати нинішнє керівництво Мінсоцполітики про будь-які факти відкатів, хабарництва чи зловживань чиновниками під час виконання ними своїх професійних обов'язків.

УКРІНФОРМ

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Лекцію створено в рамках проекту "ПУЛ жінок"
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Член Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Веб-сторінкаДата народження: 31 грудня 1984р.Відомості на момент обрання: освіта вища, учитель початкових класів, КУ Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 10, безпартійнa, проживає в місті Сумах, судимість відсутня, суб’єкт висування – ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "СЛУГА НАРОДУ".
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика