






Дезінформацію про ситуацію в Україні у російських медіа поширюють не лише росіяни, але й українці, зокрема політичні діячі, які не підтримують дії влади країни на Сході, як, наприклад, Олена Бондаренко й Олег Царьов. Тим часом, російськими інтернет-порталами далі блукають чутки про показові розстріли мирного населення українською армією й іноземними найманцями у російській військовій формі.
У ток-шоу «Воскресный вечер» на державному російському телеканалі «Россия-1» взяли участь українські політики Олена Бондаренко, депутат Партії регіонів, яка відкрито засуджує АТО на сході України, та Олег Царьов, який називає себе спікером так званого «об’єднаного донецько-луганського парламенту» проросійських сепаратистів.
На початку другої частини програми, яка була присвячена подіям в Україні, її ведучий Володимир Соловйов заявив, що наразі мешканці Донецька і Луганська мають обрати між «священною війною проти фашизму й окупацією і смертю».
Бондаренко, зокрема, засудила перебіг антитерористичної операції, заявивши, що не розуміє, як може українська армія боротися з терористами «у такий спосіб». На її думку, Росія вміє справлятися з такими ситуаціями набагато краще.
Бондаренко навела приклади того, як саме Росія, за її словами, успішно боролася з терористами.
«Я не можу уявити, що, наприклад, російський спецназ при звільненні Норд-Осту чинив би так само, не ведучи переговорів, не намагаючись звідти витягнути заручників. Я не уявляю, як російський спецназ міг би проводити бесланську операцію, попередньо не домовившись про те, щоб створити коридор для виведення дітей», – заявила Бондарено.
Бондаренко, однак, обрала не найкращі приклади з історії Росії для підтвердження власної точки зору.
Під час операції з визволення заручників у московському театрі у 2002 році загинуло 130 людей, серед них 10 дітей. Європейський суд з прав людини вже постановив, що дії російських силовиків сприяли такому трагічному розвитку подій, адже вони не змогли ефективно провести операцію, а російська влада не змогла ефективно розслідувати перебіг операції.
Розслідування ж подій 2004 року у Беслані, під час яких загинуло 334 особи, а більшість із них – діти, досі не завершене. За свідченням багатьох осіб, більшість смертей сталася через використання російськими силовиками вогнеметів, які спричинили пожежу у спортзалі школи, де перебували заручники.
<iframe width="505" height="284" src="//www.youtube.com/embed/0HOZ60sv6iY" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>