Депутатки вимагають приєднання України до Конвенції про захист дітей

Міжфракційне об’єднання "Рівні можливості" звертається до Голови Верховної Ради України та Голів парламентських фракцій з вимогою включити до розкладу засідань Верховної Ради України на жовтень місяць питання щодо приєднання України до Конвенції про захист дітей та співробітництво з питань міждержавного усиновлення (прийнята 29 травня 1993 року у м. Гаазі).

Включенню та розгляду зазначеного питання має передувати обговорення у широкому колі за участі голів парламентський фракцій, керівництва українського парламенту та народних депутатів, за результатами якого, має бути напрацьовано спільну узгоджену позицію щодо позитивного вирішення питання про приєднання до Конвенції на пленарному засіданні парламенту у жовтні цього року.

Про це йдеться у заяві МФО «Рівні можливості» до Дня усиновлення, який відзначають 30 вересня.

"Члени МФО готові долучитися до такої дискусії і навести аргументи на користь ратифікації Конвенції, адже від цього виграють в першу чергу усиновлені діти," – наголошується в заяві.

Далеко не кожна українська родина може собі дозволити усиновлення – в умовах економічної і соціальної нестабільності. Водночас, як свідчить статистика – зазвичай українці прагнуть усиновити здорових дітей – з огляду на якість і ціну української медицини. А решта взагалі не має жодного шансу.

МФО "Рівні можливості" нагадує, що українське законодавство дозволяє усиновлення іноземцями виключно дітей-інвалідів, які, на жаль, не знайшли собі нової родини в Україні. А Гаазька конвенція посилює можливість відстежувати долю усиновленої дитини за кордоном. "Ми виступаємо за те, аби в Україні було вирішено проблему сирітства. В ідеалі треба разом добитися того, аби кожна кинута дитина відчувала підтримку держави і суспільства і знайшла другу родину на батьківщині. Але якщо сьогодні є діти-інваліди, які залишаються в сиротинцях і є ті іноземні родини, що готові їх прийняти - ми не повинні робити дітей заручниками наших політичних ігрищ і дати їм шанс знайти другу родину зараз, а не через роки. «Водночас, Україна як держава повинна мати механізм відстежувати долю всіх дітей, що їх було усиновлено іноземцями, аби мати важелі захисту у разі порушень прав дитини,"- наголошують в МФО «Рівні можливості».

Секретаріат МФО «Рівні можливості»

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом у політиці. Створено в рамках проекту "ПУЛ жінок".
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Член Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Веб-сторінкаДата народження: 15 червня 1971р.Відомості на момент обрання: освіта вища, вчитель, Чернівецька гімназія № 2 Чернівецької міської ради, безпартійнa, проживає в місті Чернівцях, судимість відсутня, суб’єкт висування – ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "СЛУГА НАРОДУ".
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика