Держава має нарешті звернути увагу на дітей з особливими потребами, - Констанкевич

Держава має повернутися обличчям до дітей із особливим потребами, забезпечивши їм умови для отримання освіти та подальшої реалізації набутих знань.

Про це заявила народний депутат з УКРОПу Ірина Констанкевич, коментуючи ухвалення в парламенті закону щодо доступу осіб із особливими освітніми потребами до освітніх послуг, інформують у прес-службі УКРОПу.

«Те, що ми проголосували за цей гуманний закон, дасть змогу дітям з особливими потребами бути в соціумі і, навіть маючи певні обмеження, здобувати освіту й застосовувати знання в житті. Ми не повинні робити вигляд, що таких дітей не існує», – сказала Ірина Констанкевич.

Нардеп зазначила, що за роки незалежності Україна відкотилася назад у питанні підтримки неповносправних дітей. Натомість їм необхідно приділяти вдвічі більше уваги порівняно зі здоровими дітками. «Це наш гуманний обов’язок як суспільства. Нам слід припинити створювати псевдоумови – пандуси, на які не можуть заїхати візочники, імітацію підручників для незрячих – і нарешті повернутися до особливих діток та їхніх батьків обличчям. Це потрібно не тільки їм, а й тим, хто їх оточує. Безперечно, треба враховувати особливості захворювання, але держава має забезпечити соціальні ліфти для таких діток», – додала народний депутат.

Ірина Констанкевич також повідомила, що, за словами авторів законопроекту, на його реалізацію у новому навчальному році додатково передбачено 2 млрд грн, які спрямують на створення умов, підручників, оплату праці вчителів та персоналу, котрий надаватиме допомогу неповносправним дітям у процесі навчання. Крім того, нардеп звернула увагу на те, що важливо зберегти систему інтернатів для особливих дітей – за умови, що вони насправді працюють. Це дасть змогу батькам обирати, яка форма навчання підходить їхній дитині.

Нагадаємо, за закон № 6437 проголосувало 297 народних депутатів. Документ закріплює право на освіту осіб із особливими освітніми потребами й надає їм можливість отримувати знання в усіх навчальних закладах, у тому числі безоплатно в державних і комунальних навчальних закладах, незалежно від «встановлення інвалідності». Закон також запроваджує та регулює дистанційну й індивідуальну форми навчання, визначає поняття «особа з особливими освітніми потребами», «інклюзивне навчання».

До слова, у Луцьку для особливих діток, які не можуть самостійно піднятися на другий поверх, навчальні класи у міському навчально-реабілітаційному центрі перенесли на перший поверх. Окрім цього, вже завершили виготовлення документації на облаштування зовнішнього ліфту,

Волинські новини

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом у політиці. Створено в рамках проекту "ПУЛ жінок".
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Веб-сторінкаДата народження: 26 квітня 1980р.Відомості на момент обрання: освіта вища, головний лікар, ТОВ "Статус Дент", безпартійнa, проживає в місті Дніпрі, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 106.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика