






Через неспроможність державних інституцій ефективно забезпечувати надання швидкої медичної допомоги та реабілітації поранених цей тягар ліг на плечі волонтерських організацій. Про це заявила депутат фракції Об’єднання «Самопоміч», заступник голови парламентського Комітету з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко.
За її словами, на сьогодні значна частка медичної допомоги пораненим бійцям, починаючи від транспортування з поля бою до найближчого лікувального закладу, забезпечення ліками і закінчуючи організацією посттравматичної реабілітації, лягла на плечі волонтерів. А тим часом профільні відомства часто самоусуваються від вирішення цих проблем, перекладаючи відповідальність одне на одного.
«Вклад волонтерів у допомогу бійцям АТО є надзвичайно великим. Але те, що сьогодні прості люди фактично виконують прямі обов’язки державних установ та відомств, не є правильним. На превеликий жаль, ні конкретних, ні комплексних кроків держави у сфері військової медицини наразі не видно. Найгіршою ситуація є на місцях. І це особливо видно під час перевірок шпиталів. Часто замість того, щоб швидко вирішити навіть незначну проблему, МОЗ перенаправляє до Міноборони, а ті – до місцевої влади, і так далі. Адже справді, різні медичні заклади перебувають на балансі різних вiдомств», – зазначає Сисоєнко.
На думку депутата, профільні міністерства разом з депутатським корпусом мають щонайшвидше сісти за стіл переговорів разом із представниками громадськості й волонтерських спільнот. Державні відомства мають чітко окреслити коло найбільш актуальних проблем й публічно взяти на себе зобов’язання щодо їх комплексного вирішення у найкоротші терміни.
«Загалом можна виділити три основні блоки проблем: організація евакуації поранених, забезпечення прифронтових госпіталів медичними засобами й обладнанням, а також постопераційна й посттравматична реабілітація», – уточнила депутат.