Експерт: в наступному парламенті буде не більше 10% жінок

Тиск Заходу, сучасні тенденції, ну і сама соціально-економічна ситуація в країні підказує, що без жінки в політиці досить складно вирішувати соціальні проблеми. Отже, кількість жінок у виборчих списках збільшилася. Це говорить про те, що політичні партії стали прислухатися, більше звертати уваги на "жіночі" проблеми. Про це розповіла експерт з гендерних питань Катерина Везелева

"Жінка повинна йти в політику для того, щоб вирішувати гендерні проблеми, вирішувати гендерні питання, які сьогодні, на мою думку, призводять до виразних соціально-економічних проблем. Ми зверталися до політичних партій з проханням включити в свої виборчі програми ті гендерні питання, що стосуються безпосередньо жінок і які б стимулювали прихід жінок у політику. Конкретно ми говорили про насущні проблеми дитячих садків, про боротьбу з дискримінацією за ознакою статі при прийнятті на роботу, репродуктивного здоров'я як у чоловіків так і жінок", - зазначила співрозмовник агентства.

За словами К.Везелевої, якщо жінки, будуть співпрацювати з жіночим лобі, цивільному населенню стане легше реалізовувати свої потреби, свої інтереси, свої ідеї. З одного боку тиск Заходу, з іншого боку сучасні тенденції, ну і сама соціально-економічна ситуація в країні підказує, що без жінки в політиці досить складно реалізовувати соціальні проблеми.

"Наш інститут провів власне дослідження і ми порахували, що в наступному парламенті кількість жінок збільшиться, однак не дуже сильно. Якщо на сьогодні в парламенті шостого скликання представлено 37 жінок, то ми прогнозуємо, що в наступному парламенті буде не більше 10% жінок, тобто їх кількість буде коливатися десь в межах 50", - підкреслила експерт.

За її словами, кількість жінок у виборчих списках збільшилася. "Це говорить про те, що політичні партії стали прислухатися, більше звертати уваги на "жіночі" проблеми. В той же час громадянське суспільство стало приділяти цим питанням більше уваги і відповідно чинити якийсь тиск, що і призводить до збільшення в деяких списках політичних партій жінок до 30% і причому далеко не на задньому плані", - резюмувала вона.

Обозреватель
 

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Лекцію створено в рамках проекту "ПУЛ жінок"
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Член Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Веб-сторінкаДата народження: 31 грудня 1984р.Відомості на момент обрання: освіта вища, учитель початкових класів, КУ Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 10, безпартійнa, проживає в місті Сумах, судимість відсутня, суб’єкт висування – ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "СЛУГА НАРОДУ".
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика