Фаріон дали мистецьку премію “за бійцівські якості й за чин”

У Національному музеї літератури України відбулася церемонія нагородження лавреатів літературно-мистецьких премій Ліги українських меценатів (ім. В.Близнеця, Б.Нечерди, Д.Нитченка, В.Свідзінського) та літературної премії клубу “Ярославів Вал”. Серед лавреатів премії імени Дмитра Нитченка — знаний мовознавець свободівка Ірина Фаріон та її авторський проєкт “Від книги до мети”, передає УНН з посиланням на прес-службу ВО “Свобода”.

Ліга українських меценатів провела вручення премій у фундаментальній бібліотеці літературного музею. Так, було нагороджено Ірину Фаріон, Тараса Компаніченка, Мирослава Дочинця, Павла Щирицю, Надію Гуменюк. Ініціятори премії Мирослав Слабошпицький та Володимир Загорій відзначають: вручені дипломи мають фінансовий еквівалент, “аби духовно багаті не чули себе нужденними в матеріяльному світі”.
 
Мовознавця Ірину Фаріон нагородили премією імени Дмитра Нитченка “За несхибну позицію в житті, за бійцівські якості й за чин” і водночас за проєкт “Від книги — до мети”.
 
“Я зворушена формулюванням премії — „за пропаганду українського слова“. Печально, що в українській державі ми маємо бути пропагаторами українського слова, адже воно має бути аксіомою. Але якщо нашому поколінню випала роль бути локомотивами в цій справі — будьмо ними. Я вдячна, що Володимир Загорій та Михайло Слабошпицький звернули увагу на наш проєкт „Від книги — до мети“. Адже його завдання — показати не лише сучасну українську книгу від наукової до художньої, а й показати суспільству правдивих духовних лідерів. Ще одним наслідком таких зустрічей є те, що книги авторів продаються дуже швидко.
 
У рамках цього проєкту відбулися зустрічі з 18-ма авторами. Ми готуємо до видання другий журнал про проєкт із довідковою інформацією про учасників, найголовніші цитати з їхніх праць і найвагоміші думки, які було висловлено під час зустрічі. Це означає, що зустріч не просто минає — вона лишається на папері та в пам’яті”, — зазначила Ірина Фаріон.
 
Також свободівка зазначила, що метою проєкту, який відзначено премією імени Дмитра Нитченка, є створення медія-приводів та умов для спілкування автора з читачем у великій залі. Прикметно, що від часу першої зустрічі, куди було запрошено дослідника ономастики Павла Чучку, кількість спраглої публіки, яка відвідує такі акції, суттєво збільшилася. Адже відтепер проєкт відбувається не у 300-місному приміщенні, а у залі на 1200 місць. Викрісталізовується певне інтелектуально-мистецьке середовище, яке готове обговорювати та всотувати в себе інформацію про наукові й мистецькі новинки. За словами націоналістки, це початок духовного поступу нації. Це означає, що в суспільства існує спрага за високим словом, за правдивою книжкою, за автором, герої якого притягують, і автором, який притягує сам.
 
Також премією Дмитра Нитченка “За пропаганду українського друкованого слова” було відзначено Тараса Компаніченка. Знаний музикант, керівник гурту “Хорея козацька” зазначив, що члени Ліги українських меценатів своєю діяльністю, а не “деклараціями про наміри” довели відданість українській справі.
 
Під час заходу також було нагороджено цілу когорту авторів та митців. Так, третім лавреатом Премії клубу “Ярославів Вал” став Мирослав Дочинець із книгою “Криничар”. Прикметно, що до нього цією премією було відзначено Василя Шкляра за книгу “Чорний ворон” та Юрія Щербака за роман-антиутопію “Час смертохристів”. Мирослав Дочинець порівняв честь отримати таку відзнаку в літературі із премією “Оскар” у галузі кіна.
 
Також “За пошуки нової поетичної мови” було відзначено премією імени Бориса Нечерди Павла Щирицю із поетичною збіркою “Місце Сили”.
 
Премію імени Віктора Близнеця “Звук павутинки” вручено волинській письменниці Надії Гумемнюк за дитячі прозові твори. “Місія дитячого письменника — спричинитися до того, щоби маленький читач ставав великою людиною світу й великим українцем”, — зазначила авторка.

УНН

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Проект "Створення політичного українського лобі жінок" представляє мотиваційний ролик для жінок та дівчат
Жінки-народні депутатки
Член депутатської депутатської групи "За майбутнє" у Верховній Раді України
Член депутатської депутатської групи "За майбутнє" у Верховній Раді України Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Веб-сторінкаЧлен групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученими Штатами Америки Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Канадою Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Угорщиною Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв'язків з Литовською Республікою Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв'язків з Фінляндською Республікою Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Королівством Норвегія Веб-сторінкаДата народження: 23 червня 1965р.Відомості на момент обрання: освіта вища, народний депутат України, член ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП", проживає в місті Луцьку, судимість відсутня, самовисування.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика