






2 вересня 2013 року відомий мовознавець, народний депутат від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Ірина Фаріон із нагоди початку нового навчального року взяла участь в урочистостях у Національному університеті "Львівська політехніка". Свободівка висловила переконання, що вже наступного року найкращих студентів "Політехніки" буде нагороджено премією імени Степана Бандери, засновницею якої вона виступила.
Під час заходу Ірина Фаріон наголосила, що як голова підкомітету з питань вищої освіти Верховної Ради України мала велику відповідальність заснувати студентську премію імени Степана Бандери: "Премія складатиме 7 тисяч гривень. Аби здобути її, треба добре вчитись, провадити активну націоналістичну діяльність та написати есей-роздум про Степана Бандеру обсягом до 10 сторінок. Сподіваюся, наступного року на цих урочистостях уже буде нагороджено першого лавреата студентської премії ім. Бандери".
Звертаючись до студентів, націоналістка наголосила на винятковій місії українського студентства, називаючи його "крилами України", а їхні очі – "небом наших мрій". "Геніяльний письменник Михайло Коцюбинський сказав, що життя – це безконечне "мушу" і "треба". Пам'ятайте про щоденне витягування себе з буднів, про щоденну потребу запалювати світло. І якщо взяв на себе обов'язок – склав присягу студента – то маєш світитися знаннями. Пам'ятайте, що вчитеся для того, щоби прославити свій народ, свою мову, свою культуру на весь світ", – підкреслила мовознавець.
Ірина Фаріон нагадала присутнім слова англійського філософа Френсіса Бекона, який казав, що знання – це сила, а значить – влада, це можливість впливати на суспільні процеси. Також націоналістка наголосила на тому, що найкраще втілення Шевченкових заповітів – це знання і обов'язок: "І через двісті років ми йдемо до Тараса Шевченка, аби набратися сили й знань. Він писав: "І чужого научайтесь, і свого не цурайтесь". Пропоную втрутитись у Шевченкову творчість і переставити рядки: спочатку своє, а згодом – чуже. Пам'ятайте про цю систему цінностей".
Свободівка підкреслила, що саме Львівська політехніка стелить студентам цей шлях у світ, щоби "ви кричали, що ми унікальні, сильні і незнищенні та утверджували високий політ українського духу. Ви вступили у навчальний заклад, де вчились найпотужніші політики ХХ століття – Степан Бандера та Роман Шухевич. Коли зайдете у Головний корпус – не забудьте зупинитися біля їхніх барельєфів і самозаглибитись; подумати, яка це велика відповідальність – продовжувати справу не тільки видатних політиків, а й одних із найпотужніших інтелектуалів ХХ століття". Націоналістка підкреслила, що Степан Бандера був одержимий словами, якими його наснажив батько-священик – капелан УПА: "Він подарував нам найважливішу тезу – Бог і Україна. Отож, будьмо гідні цього високого польоту!".
Прес-служба ВО "Свобода"