






Співпраця країн ЄС у військовій сфері не ставить за мету його мілітаризацію, воно дозволяє виходити на лідируючі позиції в сфері передових технологій і промисловості, пише глава дипломатії Євросоюзу Федеріка Могеріні в своїй статті для газети La Repubblica.
Рік тому після референдуму про вихід Великобританії з ЄС багато хто пророкував, що це буде початком кінця. Цього не сталося, більше того, зараз Євросоюз став ще сильніше. Ми зрозуміли, що ризикуємо втратити: не тільки 70 років миру, а й права та економіку, яка перейшла до зростання. Ми разом знайшли спосіб перезапустити наш Союз, цитує статтю РІА Новини.
За словами Федеріки Могеріні, «безпека перед обличчям терористичної загрози і міжнародної напруженості є, крім економічного зростання, однією з головних потреб європейців». Вона (безпека) «залежить від можливостей забезпечити мир і стабільність поза межами європейських кордонів не тільки за допомогою дипломатії, а й через зміцнення оборони», вважає дипломат.
Єврочиновниця зазначила, що представлена ??рівно рік тому «Глобальна стратегія ЄС по зовнішній політиці і політиці безпеки намітила шлях до перезапуску світової ролі Євросоюзу» і дозволила йому зробити більше кроків вперед, ніж за кілька останніх десятиліть.
Солдати з європейським прапором на уніформі кожен день затримують в Середземному морі перевізників нелегалів, рятують життя, навчають збройні сили наших країн-партнерів, борються з піратством біля берегів Сомалі, пише вона.
Кілька тижнів тому ми представили в Брюсселі центр планування та управління для всіх військових місій з навчання (військових за кордоном), переборовши старі спроби протистояти створенню єдиної військової штаб-квартири. Тоді ж ми запустили фонд оборони ЄС, бюджет якого планується вивести на рівень 5,5 мільярда євро на рік ... Мова не йде про мілітаризацію ЄС, а про те, щоб раціоналізувати витрати, економлячи на масштабах виробництва. Тому що найкращі інвестиції це ті, які робляться разом, заявила глава дипломатії.
У четвер лідери ЄС дали старт постійній співпраці країн в оборонній сфері, через три місяці буде оголошено «загальний список критеріїв і зобов'язань, а також конкретні проекти в області (розробки) потужностей, щоб реалізувати цю співпрацю».
У підсумковому документі саміту ЄС по обороні йдеться, що мова про «критерії, передбачених Договором про функціонування Європейського союзу». Згідно з Угодою, «протокол про постійну співпрацю в області оборони повинен фіксувати певні критерії і зобов'язання в сфері військових потенціалів». Країни, які хочуть брати участь в такій співпраці, «повинні відповідати цим критеріям і приймати на себе ці зобов'язання». Якщо умови виконані, вони повідомляють про свій намір, і протягом 3-х місяців Рада ЄС засновує цю співпрацю і фіксує список країн-учасниць.