






Центральна виборча комісія по 8 одномандатних виборчих округах Полтавської області зареєструвала 88 кандидатів в народні депутати, з них 10 жінок. Це 11%.
Усі кандидати є громадянами України. 82 кандидати проживають в Полтавській області, з них -20 у сільській місцевості, 33 - у Полтаві.
Серед кандидатів – 8 пенсіонерів, 3 тимчасово не працюють. 79 кандидатів мають вищу освіту. Наймолодшому кандидату - 24 роки, найстаршому - 72. Середній вік жінок-кандидатів – 40 років, чоловіків-кандидатів – 47 років.
Аналіз за суб’єктами висування показує, що 41 кандидат - це висуванці від партій, 37- самовисуванці. Водночас гендерний аналіз демонструє, що партії віддають перевагу кандидатам-чоловікам (87%), доля жінок-кандидаток у партійних списках складає 13%. Серед кандидатів, які зареєструвалися шляхом самовисування доля чоловіків складає ще більше 91%, жінок - 9. Чисельність чоловіків-кандидатів від партій є рівною чисельності чоловіків-самовисуванців. Тоді як доля жінок-кандидаток складає 60% і 40% відповідно. Ймовірно цей факт деякою мірою демонструє реальну готовність чоловіків/жінок боротись за місце в Парламенті.
Аналіз кандидатів за одномандатними виборчими округами показав явний гендерний дисбаланс. Так, три округи взагалі не представлені жінками. Зокрема, на 146 ОВО жінка, що була зареєстрована кандидаткою в депутати від Партії Наталії Королевської — «Україна — Вперед!» написала заяву про відмову балотуватися і її зняли з реєстрації.