Гендерний моніторинг виборів: В керівних органах ДемАльянсу вже досягнули представництва чоловіків і жінок у пропорції 62% : 38%

Партія «Демократичний Альянс» висловила свою позицію щодо гендерного балансу в політиці та на виборах зокрема. Політична сила надіслала відповідь на запит Мережі громадського контролю за гендерною рівністю на виборах 2012, в якому громадські організації запитували:

1) Яким чином ДемАльянс забезпечуватиме збалансоване представництво жінок і чоловіків у:
o Виборчих списках по загальнодержавному виборчому округу;
o Мажоритарних виборчих округах;
o Виборчих комісіях усіх рівнів;
2) Якою є позиція ДемАльянсу щодо впровадження тимчасових спеціальних заходів (позитивних дій, квотування), спрямованих на прискорення досягнення фактичної рівності між чоловіками і жінками у парламенті України?

Наводимо текст листа-відповіді у повному обсязі:
 

Позиція Демократичного Альянсу щодо забезпечення рівних можливостей для участі жінок і чоловіків у політичний діяльності

Питання збалансованого представництва жінок і чоловіків на всіх рівнях влади і в процесах прийняття рішень є дуже важливим для команди Демократичного Альянсу. Право на участь у політичному житті країни ми вважаємо фундаментальним правом особи та основою рівних можливостей для обох статей. Ми переконані, що кожна людина, яка претендує на певну посаду, має оцінюватись не за належністю до тієї чи іншої статі, расової, етнічної, релігійної групи, а за рівнем компетентності, фаховості, відповідальності та порядності. Саме на цих принципах базується стратегія партії Демократичний Альянс із формування керівних органів усіх рівнів та виборчих списків.

З першого дня існування партії ми надаємо рівні можливості всім членам і членкиням для реалізації їх професійного потенціалу. Це дало нам змогу досягти співвідношення чоловіків і жінок в керівних органах партії 62% : 38% відповідно без жодних штучних стримувань чи стимулювань. Цей принцип був застосований нами і при формуванні виборчого списку нашої партії у 2012 р. Як наслідок, кількість жінок-кандидаток в депутати від Демократичного Альянсу становить 42% від загального числа кандидатів у списку. Разом з тим, повага до гідності людини, пріоритетність фахових якостей і прагнення до збалансованого представництва жінок і чоловіків в процесах прийняття рішень всередині власної команди, дала нам змогу із легкістю першими в України сформувати першу десятку за принципом «блискавки», де кожна друга особа – іншої статі.

Демократичний Альянс виступає за усвідомлення партіями важливості збалансованого представництва чоловіків і жінок в партійних і владних структурах і певен, що досягти цього можна, лише створюючи належні умови для реалізації особистості в політичній сфері, незалежно від її статі, і оцінюючи в першу чергу професійні якості кандидата чи кандидатки. Для забезпечення збалансованого представництва жінок і чоловіків в парламенті України необхідно не вводити квоти, а передусім забезпечувати повагу до гідності людини і створювати можливість поєднувати сімейне життя з фаховою діяльністю, для того щоб активна політична, громадська, адміністративна чи будь-яка інша робота була доступною для обох статей. Це зводиться, насамперед, до розвитку інфраструктури, яка б полегшувала виховання дітей (дитячі садки, кімнати матері і дитини в державних установах тощо) та сприяла б встановленню зручного графіку праці. Це ж стосується і партій, які мають забезпечувати жінкам і чоловікам сприятливі умови для політичної діяльності.

Демократичний Альянс працює і працюватиме далі над забезпеченням належних умов для самореалізації особи, яка, ми переконані, зрештою і призведе до гендерного балансу у всіх сферах суспільного життя.

WCU

 

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Цикл об’єднує поради експертів та історії успіху народних депутаток та жінок-лідерок.
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Член Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Веб-сторінкаДата народження: 31 січня 1978р.Відомості на момент обрання: освіта вища, директор, Благодійна організація "ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД "АТБ", безпартійнa, проживає в селі Новоолександрівка Дніпровського району Дніпропетровської області, судимість відсутня, суб’єкт висування – ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "СЛУГА НАРОДУ".
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика