






Зрив підписання Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом буде порушенням владою закону про засади зовнішньої та внутрішньої політики, внаслідок чого ситуація в країні потребуватиме проведення дострокових парламентських та президентських виборів. Про це в ефірі телеканалу ТВі заявила народний депутат від "УДАРу", член робочої групи з напрацювання законопроекту щодо лікування засуджених за кордоном Ірина Геращенко.
"Партія регіонів ухвалила закон про засади зовнішньої і внутрішньої політики у 2010 році, в якому євроінтеграція є ключовою стратегічною метою. Як влада може його порушувати? Якщо ми зірвемо Угоду, то цьому парламенту варто дійсно сказати "до побачення" і йти на дострокові вибори – і парламентські, і президентські", - сказала Геращенко.
Депутат від "УДАРу" здивована поведінкою влади у вирішенні ключової рекомендації Євросоюзу щодо врегулювання проблеми вибіркового правосуддя. "Мене, і я думаю, все суспільство, дивує така позиція влади. Якщо влада рік тому була переконана, що Тимошенко не буде звільнена, то потрібно було чесно сказати європейській стороні, що 10 пунктів ми приймаємо, а по одинадцятому - будемо говорити. Але влада ухвалила це рішення, і зараз всю країну загнала в цю пастку, в яку насправді зайшла сама", - вважає Ірина Геращенко.
За її словами, для вирішення справи Юлії Тимошенко потрібна політична воля. "Опозиція демонструє державницьку позицію, бо не було жодного європейського законопроекту, який був ухвалений без голосів опозиції. Ми давали 150 голосів, хто б не був автором – Президент, уряд або депутати від більшості. Головне – наші зобов’язання перед ЄС. Залишилася ключова історія, і питання не в прізвищі Тимошенко. Вона є лідером опозиційної партії. В Євросоюзі не прийнято лідера великої опозиційної партії, конкурента на попередніх президентських виборах запроторювати у в’язницю. Вона понесла політичну відповідальність. Тому тут потрібно знайти політичне рішення", - наполягає депутат від "УДАРу".
Геращенко вважає, що влада України все ще розраховує підписати з Євросоюзом Угоду про асоціацію без звільнення Тимошенко. "Насправді це не так", - сказала Геращенко і додала, що останній візит Президента України Віктора Януковича у Росію можна розглядати як певний інструмент шантажу.
На її думку, зараз українська дипломатія демонструє свій "печерний рівень". "Все, що можна, Янукович здав в свої перші сто днів, він здав Росії всі свої козирі – відмовився від євроатлантичної інтеграції, здав Севастополь під Чорноморський флот і залишився без серйозних аргументів в розмові з північним сусідом. Я думаю, що цей візит був спрямований на шантаж Брюсселю, щоб показати, що у нас ще є якісь можливості звернути з проєвропейського шляху", - зазначила депутат.
"Еліти вже давно мали би займатися вирішенням питань ризиків, економічних, в першу чергу, виробленням планів про економічне реформування підприємств, а ми замість цього три роки витратили на проблему, яку собі сама створила влада", - заявила Ірина Геращенко.
Прес-служба партії УДАР