






16 лютого під час брифінгу Міністр фінансів Наталія Яресько розповіла журналістам про основні законодавчі зміни, які Уряд пропонує внести до державного бюджету на поточний рік.
Зокрема, вона зазначила, що пропонується збільшити доходи державного бюджету на 22 млрд. грн., а видатки – на 35 млрд. грн. За словами Міністра, можливість збільшити прогнозовані показники доходів дозволяє інфляція та девальвація, а збільшення видатків викликане трьома ключовими потребами.
«По-перше, збільшити прямі субсидії на газ і комунальні послуги для населення. По-друге, збільшити допомогу тим нашим громадянам, які були змушені виїхати з зони бойових дій. На сьогодні в Україні ми маємо приблизно 1 млн. таких громадян. І третє, збільшення видатків на обслуговування державного боргу через девальвацію гривні», - пояснила Наталія Яресько.
Щоб бути спроможними профінансувати ці три напрямки, Україна збільшить дефіцит державного бюджету - з 3,7% він буде збільшений до 4,1%, на що вже отримано згоду МВФ.
Як зазначила очільник Мінфіну, Уряд вперше за багато років починає боротися з головними хворобами української економіки: неефективністю роботи енергетичної галузі, що призводить до постійного збільшення дефіциту НАК «Нафтогаз», та з щодалі вищим дефіцитом Пенсійного Фонду.
«Завдяки заходам, що ми пропонуємо, фінансування НАК «Нафтогаз» з бюджету буде зменшено з 31,5 млрд. грн. до 29,7 млрд. грн., тобто на 5,8%. Так, це нібито небагато, але це лише перші кроки, і майте, будь ласка, на увазі, що усі попередні роки ми завжди збільшували це фінансування. Минулого року Уряд спрямував на потреби Нафтогазу з держбюджету 110 млрд. гривень», - прокоментувала Наталія Яресько.
Міністр звернула увагу, що такі кроки є прагненням змінити саму систему роботи державного сектору, зробити його більш прозорим, і надавати допомогу з державного бюджету – а отже, з кишені кожного платника податків в Україні – лише тим, хто її дійсно потребує, і ефективно використовувати державні кошти.