Яресько: щоб вибратися з кризи, маємо зробити все, що пообіцяли

У Вашингтоні у понеділок відбувся перший Українсько-Американський бізнес-форум високого рівня. Для участі в ньому на запрошення адміністрації США прибули глава українського уряду, керівники чотирьох профільних міністерств, а також НАК "Нафтогаз України", Фонду держмайна, Державної фіскальної служби та інші. Вони намагалися переконати близько ста великих американських компаній інвестувати в Україну, яка зараз переживає болісні, але необхідні реформи. Про те, як американці ставляться до українського ринку, чого вдалося досягнути під час спілкування, та що Україна має робити далі, щоб вибратися з економічної кризи, в ексклюзивному інтерв'ю Укрінформу розповіла міністр фінансів України Наталія Яресько.

БАЙДЕН ЗРОБИВ ІСТОРИЧНУ ЗАЯВУ ЩОДО ВІДНОСИН З УКРАЇНОЮ

- Ви щойно завершили участь у форумі в Вашингтоні. Наскільки, за Вашою оцінкою, він виявився результативним для України?

- Сьогодні була зроблена величезна робота. Вперше в історії України ми представили на такому високому рівні реформи, які вже виконали, і що збираємось робити. Думаю, що ми були переконливими, коли говорили про це з представниками американського бізнесу. З одного боку, це бізнесмени, які вже мають інвестиції в Україні. Їх треба переконувати залишатися, до того ж вони перші, хто в бізнес-середовищі оцінює наш інвестиційний клімат. З іншого боку, йдеться про потенційних інвесторів, які мають свіжий погляд на нову Україну, і яких ми тільки почали переконувати заходити до нас.

Крім того, ми засвідчились у величезній підтримці з боку американського уряду - не тільки в особі міністра торгівлі Пенні Пріцкер, але, що важливо, віце-президента Джозефа Байдена. На мою думку, він сьогодні зробив історичну заяву щодо наших двосторонніх відносин. Отже, я думаю, що підтримка з боку США українського уряду, тих реформ, які здійснюються, народу України, сьогодні вийшла на новий рівень.

ЧАСУ НА ВИКОНАННЯ УМОВ МВФ ЗАЛИШИЛОСЬ ДО КІНЦЯ ТИЖНЯ

- Під час перебування в Вашингтоні прем'єр-міністр Арсеній Яценюк провів зустріч із першим заступником глави МВФ Девідом Ліптоном. Про що була розмова?

- Ми говорили про виконання Україною програми Міжнародного валютного фонду, про те, що перешкоджає нам здійснювати наступні кроки вперед, про попередні заходи і "структурні маяки", які залишаються все ще не прийнятими у Верховній Раді. Ми також обговорили ризики деяких запропонованих популістських законопроектів, один із яких, на жаль, був прийнятий - це закон №1558-1 про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті.

Йшлося також про стан переговорного процесу й наступні кроки щодо реструктуризації з нашими кредиторами. Однак, оскільки зустріч була дуже короткою, ми обговорили все лише в загальних рисах.

- Коли Україна може очікувати на наступний транш від МВФ, і що залишається для цього зробити?

- Залишилось зробити раніше намічені кроки. Це прийняття одного законопроекту щодо поліпшення можливостей НАК "Нафтогаз України" збирати існуючі дебіторські заборгованості у державних підприємств, а також зняття мораторіїв (що захищають енергетичні компанії від застосування процедур примусового стягнення - ред.). Йдеться також про два антикорупційних законопроекти. Крім того, потрібно довести, що ми й надалі маємо суттєвий прогрес у переговорах з нашими кредиторами. На цьому все.

Що ж стосується термінів, то все залежить від законодавчої активності Верховної Ради. Нам треба встигнути до того, як у серпні у МВФ почнеться період відпусток, бо в цей період рада директорів Фонду не збирається, щоб заслуховувати звіти оціночних місій. Тож, ми маємо, зі свого боку, встигнути все зробити до кінця липня. Якщо не вдасться, то розгляд нашого питання буде перенесено на пізніший період. А сесія Верховної Ради (в липні - ред.) залишилася тільки на цьому тижні. Отже, вже за кілька днів ми будемо знати, чи виконуємо свої зобов'язання перед МВФ.

У ПЕРЕГОВОРАХ ПО РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ ВІДЧУВАЄТЬСЯ ПРОГРЕС

- Ви згадали про діалог українського уряду з кредиторами. Наскільки відомо, вже розпочалися прямі переговори. На якому етапі вони сьогодні перебувають?

- Перший раунд прямих переговорів відбувся у п'ятницю в телефонному режимі. На середу заплановане проведення другого раунду. Я буду брати участь особисто з нашою командою тут, у Вашингтоні.

Прогрес є, відчувається конструктивність з боку всіх сторін. Я думаю, що бажання також присутнє, щоби рухатись уперед.

- Якщо переговорний процес надалі затягнеться, на підтримку яких ще фінансових організацій може розраховувати Україна?

- На сьогодні немає таких інституцій. Тому життєво важливо зробити все, що ми обіцяли. Ми взяли на себе зобов'язання, які написали власноруч. Це була наша програма реформ, тому потрібно її виконувати.

СУТТЄВИХ ЗМІН В МАКРОЕКОНОМІЧНІЙ СИТУАЦІЇ НЕ ПРОГНОЗУЄТЬСЯ

- Чи буде Україна змінювати поточний макроекономічний прогноз? Коли це можна очікувати, і чи можете сказати, що саме буде змінюватися в першу чергу?

- Макроекономічний прогноз змінюється, як правило, з кожним переглядом прогнозів Міжнародним валютним фондом. Але цього разу ті зміни, які будуть опубліковані після прийняття рішення Фондом про надання другого траншу Україні, не є дуже суттєвими. Тут немає секретів, і про них ми вже говоримо публічно.

Зміни в макроекономічній ситуації дуже важко спрогнозувати, для цього потрібно, передусім, щоб ситуація залишалася стабільною. На сьогодні ситуація по валюті, по банківській системі, по фінансовій системі в цілому певною мірою стабілізувалася. Поки що великих змін у прогнозі я не передбачаю, але дуже багато залежить від наших спільних зусиль.

Ярослав Довгопол, Вашингтон.

УКРІНФОРМ

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Проект "Створення політичного українського лобі жінок" представляє ще один мотиваційний ролик для жінок та дівчат
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Член Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Веб-сторінкаДата народження: 5 травня 1991р.Відомості на момент обрання: освіта вища, фізична особа – підприємець, безпартійнa, проживає в місті Буча Київської області, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 35.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика