Комітет з питань освіти і науки вимагає збільшити фінансування НАН України

Комітет Верховної Ради з питань науки і освіти готує до другого читання зміни до закону про наукову та науково-технічну діяльність, які суттєво покращують соціальний захист працівників науки. Про це повідомила голова Комітету, депутат фракції «Батьківщина» Лілія Гриневич, під час засідання профспілки працівників НАН України 11 квітня. 

«Не можна знайти аргументованого пояснення, чому видатки державного бюджету на науково-технічну сферу у 2012 році становили 0,29% ВВП, тоді як в найбільш кризовий 2009 рік цей показник дорівнював 0,45% ВВП. І чому в бюджеті на 2013 рік на науку буде витрачено на 47 млн. грн. менше, ніж у 2012 році», - сказала Лілія Гриневич.

На її думку, створення для науковців комфортного середовища для життя і діяльності, включаючи гідний рівень зарплат і пенсій, є необхідною передумовою збереження в Україні наукової спільноти.

Народний депутат повідомила, що Комітет з питань науки і освіти готує до другого читання законопроекти про внесення змін до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність».

Законопроектами пропонується при визначенні розміру пенсії наукового працівника враховувати роботу за одним сумісництвом. Зараз робота за сумісництвом зовсім не враховується при нарахуванні розміру пенсії.

Також Комітет пропонує сплачувати за рахунок Пенсійного фонду різницю між пенсією, призначеної за основним законом, та пенсією, призначеної за Законом «Про наукову і науково-технічну діяльність». Сьогодні ця різниця сплачується з доходу наукових організацій.

«Зрештою, ми пропонуємо доповнити статтю 24 Закону положенням щодо забезпечення державою надання науковим працівникам пільгових довготермінових кредитів на будівництво (реконструкцію) та придбання житла», - сказала голова Комітету.

За її словами, Комітет вже звернувся до прем’єр-міністра та Комітету Верховної Ради з питань бюджету з вимогою збільшити фінансування НАН України на 304,2 млн. грн. у 2013 році. «Це дасть можливість забезпечити виплату заробітної плати в Академії та вирішити питання щодо придбання та ремонту обладнання, наукових приладів», - наголосила вона.

«Ми на вашому боці, готові до діалогу і спільної праці заради майбутнього української науки, майбутнього України», - підкреслила Лілія Гриневич.

Прес-служба партфї Фронт змін 

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом у політиці. Створено в рамках проекту "ПУЛ жінок".
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції Політичної партії "Європейська Солідарність" у Верховній Раді України дев'ятого скликання
Член депутатської фракції Політичної партії "Європейська Солідарність" у Верховній Раді України дев'ятого скликання Голова Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України з Європейським Союзом Веб-сторінка Керівник групи з міжпарламентських зв’язків з Грузією Веб-сторінка Перший заступник співголови групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученими Штатами Америки Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Канадою Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Індія Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Федеративною Республікою Німеччина Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії Веб-сторінкаДата народження: 5 липня 1972р.Відомості на момент обрання: освіта вища, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, безпартійнa, проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 10.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика