






Пропозиція міністра освіти і науки (МОН) Дмитра Табачника розробити єдиний законопроект про вищу освіту на базі існуючих трьох не може бути реалізована, оскільки документ (№1187) авторства депутатів-«регіоналів» Сергія Ківалова, Миколи Сороки та Григорія Калетніка та альтернативні законопроекти кардинально суперечать один одному, вважає глава парламентського комітету з питань науки і освіти, народний депутат фракції «Батьківщина» Лілія Гриневич.
«Неможливо розробити новий законопроект на основі провладного і двох альтернативних. Наступним кроком повиненно стати відкликання цього законопроекту його авторами», - таку думку висловила вона агентству «Інтерфакс-Україна».
При цьому Лілія Гриневич вітала пом'якшення позиції МОН, так як протягом кількох попередніх місяців міністерство змушувало керівників вузів публічно підтримувати тільки один із законопроектів - авторства Ківалова-Калетніка-Сороки.
У той же час голова комітету вважає, що звести три законопроекти разом неможливо, так як в них закладені зовсім різні цінності.
На її думку, законопроект народних депутатів від Партії регіонів фактично припускає ручне управління вузами з боку міністерства, тоді як альтернативні документи (авторства лідерів опозиційних фракцій Арсенія Яценюка, Віталія Кличка та Олега Тягнибока з колегами та авторства екс-глави МНС Віктора Балоги) - автономію вищих навчальних закладів та академічну свободу.
Лілія Гриневич, яка представляє опозиційну фракцію «Батьківщина», стверджує також, що два останні законопроекти, на відміну від провладного, забезпечують рівний доступ до вищої освіти, тому саме їх слід брати за основу створення нової конкурентоздатної моделі вищої освіти.