Львівщина пасе задніх у кількості жінок в органах виконавчої влади

Заступник голови західноукраїнського центру «Жіночі перспективи» Марта Чумало каже, що у Львівській області на рівні виконавчої влади потенціал жінок не використовують повною мірою.

Здебільшого жінки не обіймають керівні посади і не беруть участі в ухваленні відповідальних рішень, заявила Марта Чумало сьогодні під час прес-конференції щодо участі жінок в уряді та органах виконавчої влади, передає кореспондент «Вголосу».

За її словами, майже в усіх регіонах Україні, на відміну від Львівщини, спостерігають гендерну піраміду – від 11,8% жінок у Верховній Раді до 45-50% – у селищних радах.

«У Львівській області маємо «стовп», який всередині гендерної піраміди звужується. Зокрема, в обласній раді представлено лише 3 жінки-депутати, у міській раді працюють 6% жінок, у районах кількість жінок не перевищує 10%, у селищних радах – близько 40%», – розповіла Марта Чумало.

Водночас вона має вважає, що після децентралізації влади кількість жінок, особливо в селищних радах, значно скоротиться.

«Ми передбачаємо, що після децентралізації влади жінок «виметуть» із селищних рад, бо на порядку денному постануть земельні та фінансові питання», – наголосила заступник голови центру.

Відповідаючи на запитання журналістів, чому склалася така ситуація, Марта Чумало сказала таке.

«На старті кар’єрного зросту жінки мають більший за чоловіків потенціал. Але внаслідок різних соціальних факторів цей потенціал не використовують повною мірою. Жінки здебільшого обіймають посади працівників обслуговуючого персоналу, які не потребують ухвалення відповідальних рішень», – пояснила заступник голови центру і додала, що ситуацію треба кардинально ламати, бо 64% усіх виборців України – це жінки.

Як писав «Вголос», за кількістю жінок у владі наша країна поступається багатьом державам.

Вголос

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом у політиці.
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"Член Комітету Верховної Ради України з питань молоді і спорту Веб-сторінкаДата народження: 28 серпня 1982р.Відомості на момент обрання: освіта вища, фізична особа – підприємець, безпартійнa, проживає в місті Вінниці, судимість відсутня, суб’єкт висування – ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "СЛУГА НАРОДУ".
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика