






На сьогодні підтверджено інформацію щодо 467 поранених під час акцій протесту 19 січня-20 лютого 2014 року громадян, які отримували тривале лікування у медичних закладах Києва та України. Кількість же всіх постраждалих і травмованих під час подій на Майдані набагато більша. Таку інформацію озвучили під час брифінгу у Верховній Раді жінки-політики Міжфракційного депутатського об’єднання «Рівні можливості».
Згідно з інформацією, зібраною МФО «Рівні можливості» і Українським координаційним центром міжнародної допомоги, вже 219 травмованих під час акцій протесту після отримання допомоги в українських медичних закладах були направлені на лікування за кордон. Зокрема, за державними програмами міжнародної гуманітарної допомоги 12 країн приймають на лікування постраждалих. Найбільше - Польща, де лікувалися 110 поранених. Також -Німеччина, Румунія, Чехія, Естонія, Латвії, Литва, Угорщина, Італія. Ще в двох країнах - Австрії та Ізраїлі - 15 постраждалих лікуються за кошти спонсорів.
Співголова МФО «Рівні можливості», народний депутат від “УДАРу” Ірина Геращенко відзначила, що попередні списки загиблих і поранених під час акцій постійно уточнюються. На жаль, і досі кілька травмованих знаходяться у вкрай важкому стані і лікарі борються за їх життя. Також до списків поранених додається інформація з регіонів та уточнені дані по прізвищах тих людей, які приховували справжні імена через страх репресій. Геращенко також розповіла, що на сьогодні МФО і УКМД співпрацюють за 4 програмами. Це допомога в лікуванні постраждалих, також розробляється програма їх медичної і психологічної реабілітації; протезування; підтримка дітей загиблих і постраждалих.
Жінки-політики наголосили, що МФО і надалі координуватиме всю роботу по реабілітації поранених і підтримці родин загиблих разом з УКМД.У Верховній Раді вже зареєстровано кілька законопроектів для підтримки родин загиблих та постраждалих під час подій на Майдані. Жінки-депутатки вимагатимуть, щоб вони були розглянуті як першочергові.
Прес-служба партії УДАР