






МФО «Рівні можливості» вважає прийняття у середу, 15 травня ц.р. Верховною Радою України Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення рівності прав одиноких матерів та одиноких батьків" (реєстр №1179 від 27.12.2012) прикладом вирівняння гендерного дисбалансу між жінками і чоловіками. Документом передбачено зрівняння прав одиноких батьків та одиноких матерів щодо першочергового надання житлових приміщень, додаткових гарантій зайнятості та права на безпосереднє звернення до суду за вирішення спорів про відмову у прийнятті на роботу. Одним із співавторів законопроекту є співголова МФО «Рівні можливості» Ірина Геращенко.
У прийнятому законі, наголошує І.Геращенко, важливою є новела про необхідність у судовому порядку вирішувати трудові спори при відмові у працевлаштуванні одиноким матерям і одиноким батькам, які мають дітей до 14 років. Не секрет, що саме одинокі жінки з маленькими дітьми та одинокі батьки є найбільш вразливими категоріями в питанні працевлаштування, саме їм найчастіше відмовляє роботодавець у прийнятті на роботу. До прийняття цього закону одиноким батькам попередньо доводилося оскаржувати відмову до комісій по трудових спорах підприємств, установ і організацій, розгляд у яких вимагав додаткових часу і сил.
І.Геращенко вважає також актуальною норму про додаткові гарантії працевлаштування для одиноких батьків, які мають дітей віком до 14 років або дітей-інвалідів. «Коли одинокий батько чи мати є єдиним годувальником у родині, - питання роботи є питанням виживання дітей», - наголосила депутат.
Також змінами, ухваленими прийнятим законом, зокрема до Житлового кодексу Української РСР пропонується віднести одиноких батьків, які потребують поліпшення житлових умов, до категорій осіб, що мають право на першочергове отримання житла. Співавтор закону зазначає, що в нинішніх реаліях питання надання безкоштовного житла для одиноких батьків і матерів малореалістичне. "Сьогодні безкоштовне житло швидше отримає суддя чи прокурор, аніж матір-героїня, і ми мусимо публічно піднімати цю проблему, - підкреслила депутат. – Тому введення відповідної законодавчої норми створить юридичні підстави для отримання одиноким батькам житла від держави».
Вона також наголосила, що зазначені зміни забезпечать не лише встановлення прав одиноких батьків на рівні з одинокими матерями, але також покращать соціальні умови безпосередньо дітей, що виховуються без мами.
Співголова МФО «Рівні можливості» також поінформувала, що об’єднання напрацювало пакет законодавчих ініціатив гендерного спрямування, які днями буде внесено до Верховної Ради України.
Секретаріат МФО «Рівні можливості»