






Місцеві ради можуть самостійно встановлювати пільги на оплату податку з нерухомості для окремих верств громадян. Це допоможе адаптувати його до реалій регіону. Про це повідомила депутат фракції Об’єднання «Самопоміч», член Комітету з питань податкової та митної політики Тетяна Острікова.
«Довкола податку на нерухоме майно вже з’явилося чимало міфів, тому треба чітко розуміти, як саме його нараховуватимуть», – констатувала депутат.Вона наголосила, що податок сплачується лише з площі, що перевищує 60 кв м для квартир та 120 кв м для будинків: «Тобто власник квартири площею, наприклад, 90 кв м платитиме податок із 30 кв м, а не всієї площі житла. Якщо ж співвласників нерухомості кілька – податок буде розподілятися між ними, залежно від розміру частки кожного з них», – пояснила депутат.
Також вона повідомила, що місцеві ради можуть збільшувати граничну межу житлової нерухомості, на яку зменшується база оподаткування, а також визначати пільги з податку на житлову нерухомість для фізичних осіб, залежно від їхнього рівня доходів і майнового стану.
«Місцеві органи влади визначатимуть ставку податку, але вона не може перевищувати 2% мінімальної заробітної плати на рік, тобто ставка на 2015 рік становитиме приблизно 24,36 грн. Крім того, за рішенням місцевих рад, ставку може бути встановлено на нульовому рівні», – наголосила вона.
Громадяни сплачуватимуть цей податок після отримання відповідних платіжних квитанцій від органів фіскальної служби.