На Черкащині порахували статки кандидатів. Серед найбагатших - дві жінки

Центральна виборча комісія оприлюднила декларації про статки кандидатів. Більшість із відомих претендентів у нардепи не має особливих статків, автомобілів та нерухомості. Попри шалені кошти, що вони виділяють на фінансування виборчої кампанії, банківські рахунки зазвичай виявляються порожніми, ну, або майже порожніми. А жінки-кнандидати зазвичай заробляють набагато більше за своїх чоловіків.

Подача декларації про доходи та її оприлюднення ЦВК — вимога виборчого законодавства. Якщо уважно придивитися на виставлені на широкий загал на інтернет-сайті ЦВК копії власноруч заповнених кандидатами та поданих у комісію паперів, то можна багато чого з’ясувати про декларантів. Перш за все, відповідність офіційних статків, іміджу та способу життя кандидатів. Справді, мова йде не про простих трударів, які реалізують своє право брати обраним та декларують кількадесят тисячний річний сукупний дохід, а про відомих та визнаних багатіїв, підприємців, нардепів та олігархів. Тому ми вивчили декларації про доходи кількох кандидатів, що балотуються на виборчих округах Черкащини та мають імідж заможних людей.

Почнемо з Черкаського округу №194. Тут змагаються кілька претендентів, чиї статки вважалися більшими за середньостатистичні. Це, перш за все, Валентина Жуковська — почесний президент ПАТ «Азот», людина, на думку експертів, наближена до відомого олігарха Дмитра Фірташа. Пані Валентина задекларувала за 2011 рік сукупний дохід 713 439 грн. Її чоловік заробив у двадцять разів менше. На банківських рахунках почесний президент хімічного велетня зберігає 2 146 458 грн. Але ж при цих всіх статках, кандидат не має власної автівки та, напевне з природної сором’язливості, чомусь забула вказати загальну площу квартири, що належить їй.

Кандидат від опозиції Микола Булатецький, що, крім політики, займається підприємницькою діяльністю в галузі сільського господарства, отримав минулого року 157 560 грн. прибутку, має три легковика, жоден із яких не є машиною бізнес-класу, вантажівку МАЗ та три трактори. Нерухомість представлена приватним будинком та земельною ділянкою в шість соток.

Крім зазначених кандидатів, на окрузі зареєстрована ще одна людина, чиї статки заведено вважати великими. Це підприємець Леся Островська, деректор відомого музейно-ресторанного комплексу «Дикій хутір», розташованого в Холодному Яру. Пані Островська, можливо, помилилася, задекларувавши в якості минулорічного доходу 12 тисяч гривень. Або просто забула дописати кілька нулів? У декларації чітко вказано формат цифр — «грн». Якщо пані Островська мала на увазі «тис. грн», як то зазвичай пишеться в бугалтерських та банківських звітах, тоді ми можемо привітати Лесю Островську — вона може вважатися найбагатішою кандидаткою у депутати на Черкащині. Але якщо вірити написаному, то власниця відомого ресторану має річний сукупний дохід, менший за денну виручку закладу. Парадокс?!

На Драбівсько-Чигиринському окрузі №195 найбагатшим кандидатом можна вважати Петра Душейка. Самовисуванець та колишній нардеп, відомий аграрій задекларував 207 476 грн. 63 копійки річного доходу. Разом із тим, він має доволі скромну квартиру у 18 кв. метрів та гараж, що більший від квартири майже вдвічі, — 32 кв.метри. Крім того, будинок площею 144 кв.метри та типові для мешканця села 25 соток садиби.

Опозиціонер Володимир Гресь має 95 882 грн. річного доходу, що не завадило йому отримати в минулому році 10 453 грн. допомоги по безробіттю. Крім того, безробітний колишній голова облради має будинок площею 212 кв.метрів та ділянку в 15 соток.

Чиновник та кандидат від правлячої Партії регіонів Олексій Головко задекларував доволі скромні статки — 75 611 грн. річного доходу та наявність земельного паю в 2,93 га. Олексій Іванович отримав минулого року і матеріальну допомогу в розмірі 5 689 грн. Власного автотранспорту держслужбовець, як виявилося, не має. Напевне, користується або службовим, або громадським!

Ще до офіційного висунення в Корсунь-Шевченківському виборчому окрузі №196 ніхто не мав сумнівів, що найзаможнішим із усіх кандидатів буде Геннадій Бобов. Так воно і сталося. Відомий підприємець, Герой України, напевне, не має сумніву в своїй перемозі. Тому він, не соромлячись, і вписав у графу декларації «посада» — «народний депутат України». Річні статки майбутнього нардепа становлять 8 130 000 грн., членів родини — 19 015 644 грн. Основна частина доходів отримана у вигляді дивідентів від роботи підприємств, що належать йому. Незважаючи на відсутність житла, декларант є власником представницького «Мерседесу» та джипу «Рендж Ровер Спорт». На банківських рахунках Бобова зберігається 5,6 млн. грн. Він також має цінних паперів на суму 649 995 грн., внески до статутних фондів підприємств складають 2 344 576 грн.

Опозиційний кандидат Олександр Сінгаєвський задекларував (дослівно) 30.089,15. У яких цифрах вказав свій дохід опозиційний банкір, не відомо. 30 тис.грн. — занадто скромний дохід навіть для клерка банківської установи. А статки в 30 мільйонів занадто щирі для опозиціонера. Але, в такому випадку, декларування таких статків представником опозиції є свідченням демократичності правлячого режиму...

Канівсько-Золотоніський округ №197 міг би пишатися своїм відомим меценатом, яскравим представником української олігархії Богданом Губським. Однак останній задекларував доволі скромні статки, вказавши, що в минулому році заробив 246 097 гривень доходу. На банківських рахунках у Богдана Володимировича зберігається трохи більше 40 тисяч гривень. Ані землі, ані маєтків, ані приватного транспорту, не кажучи вже про внески до статутних капіталів підприємств, людина, яку часто пов’язують із багатомільйонними земельними оборудками і яка неодноразово потрапляла в списки найбагатших українців, не має. Скромність, виявляється, — вроджена риса українського буржуа від політики — все, геть усе, що мав і заробляв, — виключно для людей?

Людина, яка протягом останніх півроку веде активну виборчу агітацію на Смілянсько-Кам’янському виборчому окрузі №198, людина, яку вважають власником Смілянського цукрового заводу, колишній нардеп, згодом керівник регіональних митниць Віктор Тимошенко задекларував 32 765 грн. річного доходу — доволі скромну суму як для президента однойменного до власного прізвища благодійного фонду. Благодійник має 10 соток землі, доволі скромну квартиру в 78,3 кв.метра та дачний будиночок понад 400 кв. метрів і кілька практично нових авто представницького класу, що перебувають у користуванні його родини. Та чи не занадто, дивлячись на більш ніж скромний річний дохід?

Нардеп-регіонал Ігор Савченко, що має конкурувати з благодійником-Тимошенком нібито від імені влади, задекларував 1 956 193 грн. сукупного доходу за 2011 рік. Нардеп, що покинув БЮТ та перейшов до Партії регіонів і став заступником голови фракції партії в парламенті, має земельну ділянку площею в 26 соток та дачний будиночок в 150 кв.метрів. А от сім’я декларанта має 12 соток землі і ще один дачний будиночок із занадто скромною площею в 852 кв. метри. Нардеп володіє двома представницькими джипами Лексус, водним мотоциклом та катером. У родині декларанта є ще один, скромніший, джип Лексус. Савченка можна вважати фанатичним прихильником активного відпочинку на природі в будиночку площею, що дорівнює площі земельних ділянок більшості пересічних громадян, і куди можна добратися виключно джипом Лексус.

Очільник обласного штабу об’єднаної опозиції Анатолій Бондаренко, що балотується в Жашківському виборчому окрузі №199, заробив минулого року 376 649 грн. прибутку. Має квартиру в 110 кв.метрів та вісім автомобілів, сім із яких, швидше за все, є машинами служби таксі в Лисянці, що належить кандидату-опозиціонеру.

Нардеп Сергій Терещук заробив минулого року 249 297 грн. прибутку, що не завадило йому отримати 35 339 грн. матеріальної допомоги — ймовірно, на покращення вже сьогодні працездатності замученого парламентськими буднями нардепа-литвинівця.

Найбагатшим кандидатом на окрузі, який щиро відкрив свої статки, виявився Валентин Ничипоренко, який у 2011 р. отримав 1 692 612 грн. доходу, є власником великої кількості земельних ділянок, перелік яких зайняв дві сторінки декларації, кілька автівок представницького класу, серед яких і унікальний спортивний автомобіль «Морган Аеро», який, напевно, зберігає в гаражі поруч з ГАЗ-52. Доволі дивний набір авто для заможної людини.

На банківських рахунках бізнесмен, якого заздалегідь вважають ймовірним переможцем на окрузі, зберігає 39 949 005 грн. Також він має часток у статутних капіталах різних підприємств майже 33 мільйони гривень і майже 48 мільйонів має його родина. Фактично декларацію Валентина Ничипоренка можна вважати найчеснішим серед заможних кандидатів від Черкащини. Декларант витратив чимало часу, ретельно вписуючи в декларацію свої статки. Ничипоренко — винятковий приклад сумлінного та відкритого кандидата. Скоріше, виняток серед решти черкаських колег.

Дуже контрастно виглядає декларація нардепа Антона Яценко, якого висунула на Уманському виборчому окрузі №200 Партія регіонів. Незважаючи на те, що Яценка вважають одним із найбагатших нардепів, його декларація показує лише 248 379 грн. прибутку. Разом із тим, якимось дивним чином минулого року його родина виграла або отримала дарунків (!) на суму 2 329 930 грн. Тому і зрозуміло, що крім будиночка в 611 кв. метрів, який належить членам родини, нардеп не має нічого — ані землі, ані квартири, ані жодного автомобіля чи якогось скромного літачка.

Інший нардеп, що самовисунувся на окрузі, незадоволений непрохідним місцем у списку «Батьківщини», Павло Костенко теж, як виявилося, веде майже «жебрацьке» існування, отримавши 740 335 грн. прибутку минулого року. Нардеп-бютівець особисто має скромну земельну ділянку в 7 соток, квартирку 93,3 кв. метра та гараж в 15 кв. метрів. А ось родина нардепа заможніша — будинок у 150 кв. метрів та дві квартири — 370 та 394,9 кв. метра відповідно. З транспорту нардеп має представницький седан БМВ вартістю мільйон гривень, та човен, а родина — джип БМВ п’ятої серії. При тому Костенко теж неодноразово потрапляв у рейтинги найзаможніших людей України.

Доволі дивні відчуття викликають декларації багатьох кандидатів. Разючий контраст виникає між способом життя багатьох політиків та їхніми скромними задекларованими доходами. І доволі часто виникає відчуття, що багато хто з цих людей мають подвійне обличчя. Навіть деяким нардепам та олігархам після вивчення їхніх оприлюднених статків хочеться дати на життя. Жебраки з депутатськими мандатами носять годинники, вартість яких перевищує річну пенсію всіх мешканців невеличкого села, витрачають мільйони на виборчу агітацію, в той же час сплачуючи податки, як звичайний торговець із базару. Але якщо останній не занесе в податкову декларацію пару тисяч гривень, ризикує втратити все, сплативши штраф, то «елітні» жебраки насміхаються як з податківців, так і з виборців. Вони недоторкані. І для того, щоб так жити далі, їм і потрібні мандати. Таких, на жаль, серед черкаських заможних кандидатів виявилася більшість.

Валерій ВОРОТНИК

Антенна

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Лекцію створено в рамках проекту "ПУЛ жінок"
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Член Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Веб-сторінкаДата народження: 31 грудня 1984р.Відомості на момент обрання: освіта вища, учитель початкових класів, КУ Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 10, безпартійнa, проживає в місті Сумах, судимість відсутня, суб’єкт висування – ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "СЛУГА НАРОДУ".
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика