






Оновлений сайт Верховної Ради продовжує працювати в тестовому режимі (iportal.rada.gov.ua), хоча його обіцяли повністю запустити в жовтні.
Новий сайт від старого відрізняється дизайном і пошуком депутатів. Його вдосконалили, так, що парламентаріїв можна відшукати по дев'яти параметрам. П'ять з них основні: загальний список депутатів, в алфавітному порядку, депутати по фракціях, за партійними списками, по комітетах. А ще можна задати пошук парламентаріїв за гендерною ознакою - чоловік або жінка, за віком.
Тепер не важко порахувати, що в році, що минає в парламенті 36 жінок і 414 чоловіків, а також немає депутата молодше 27 років, але є 15 осіб молодше 34-х років, а найчисленніша категорія нардепів - 132 людини - пенсіонери. Вони старше 60 років.
Подібний розподіл депутатів є в наших сусідів - в Сеймі Польщі, а ось в російській Державній Думі такого немає - депутатський склад там класифікований тільки за алфавітом.
Цікаво на новому сайті можна подивитися, як у сесійній залі розсаджені депутати. Навівши курсор мишки на парламентське місце, "випаде" фотографія парламентарія, його ім'я, по батькові, а по кольору стане зрозуміло, з якії він фракції.
- Новий сайт набагато швидший і більш зрозумілий для користувачів. На цьому майданчику планують вести хронологію розгляду законопроектів, будуть вказувати, скільки депутатів підтримало той чи інший документ, а результати голосування будуть оновлювати практично миттєво, - розповіла "Комсомольській правді в Україні" заступник керівника парламентської прес-служби Ірина Кармелюк.
Зате обіцяної прямої трансляції засідань на сайті поки немає. Це питання залишається відкритим, але технічно це зробити можна.
У тестовому режимі новий сайт парламенту запустили в липні. Вартість робіт не розголошується.