






Дискусії у Брюсселі з приводу долі антиросійських санкцій не вщухають, причому приводом для суперечок є вже не тільки економічні аргументи, а й військово-політичні.
Про це в ексклюзивному коментарі Укрінформу заявила голова фракції "зелених" в Європарламенті Ребекка Хармс.
"Якщо буде досягнута за рахунок України домовленість з Москвою щодо Сирії (а вона все одно не буде переконливою домовленістю), це може вже в найближчому майбутньому створити навіть більші проблеми з безпекою в Європі, ніж сьогодні можна собі навіть уявити", - застерігає Хармс.
Вона впевнена, що основний тиск на тему санкцій у брюссельських кулуарах зараз викликаний не економікою, а саме сирійським фактором, підготовкою Франції та інших країн до війни з ІДІЛ.
"Їм хочеться влаштувати хороший альянс з Росією. Але я поки що не бачу, як вони можуть це зробити: Росія – сторона конфлікту і війни у Сирії; Асад – одна з основних проблем, головна ж мета війни пана Путіна в Сирії - саме стабілізувати режим Асада. А це не те, що європейці готові прийняти", - пояснює Хармс.
Депутат від Німеччини переконана, що укладення такої угоди "було б невірним". Вона застерігає від того, щоб "зі всією цією плутаниною в Сирії Україна була принесена в жертву" і європейські країни відмовилися від стратегії, якої досі йшли – допомогти Україні і стабілізувати її.
При цьому економічні мотиви також продовжують бути присутніми і висуватися з боку держав, які "мають специфічні економічні інтереси з Росією". "Але досі ці країни не мали вирішального голосу", - уточнює він.
Сама Хармс належить до тих численних членів Європарламенту, хто "не на жарт розсердився" через недавній лист президента Єврокомісії Жана-Клода Юнкера, який запропонував кілька тижнів тому президенту Путіну "уникнути тиску з боку США на Євросоюзу в питанні відносин з Росією".
"Ми в Європейському парламенті не просто переконані, ми знаємо, що рішення щодо санкцій та змін у наших відносинах з Росією грунтуються і узгоджуються виключно Європейським Союзом. І США надали нам – у Брюсселі, Берліні, Парижі, інших столицях - самим вирішувати ці питання. США чітко сказали: у випадку з Україною та Росією європейці повинні діяти самі, - це ваша гра", - наголосила співрозмовниця агентства. Розкритикувала Хармс і тезу з листа Юнкера, в якому він висловив побажання "синхронізувати процес імплементації Мінських угод і питання скасування санкцій". "І це я знаходжу дуже сумнівним, тому що не видно ніякого реального процесу", - каже вона.
Політик переконана, що "зовсім не слід торкатися питання санкцій, якщо ми бачимо таке слабке виконання Мінських угод". Європа, визнає вона, не має інших важелів впливу на Росію, крім цих санкцій, а тому ідея зняття їх без результатів на Донбасі видається "дуже суперечливою".
"Особисто я переконана, що скасування санкцій було б помилкою без дійсно переконливих і правдивих доказів імплементації всіх до єдиного пунктів, по яких досягнута домовленість в Мінську", - резюмувала глава "зелених" в Європарламенті.