Олбрайт давно не чула таких позитивних відгуків про вибори

Вибори Президента України 25 травня пройшли загалом як належить, незважаючи на наявні виклики, пов'язані з російською окупацією Криму та діями озброєних сепаратистів на сході країни.

Про це заявила під час прес-конференції у Києві колишній держсекретар США Мадлен Олбрайт, представляючи висновки місії спостерігачів NDI щодо процесу виборів в Україні.

"Вибори Президента України загалом пройшли належним чином, з огляду на серйозні виклики, і це є важливим кроком на шляху до демократії", - сказала вона.

За її словами, українці масово прийшли на дільниці у більшості регіонів, обравши не просто нового президента, а й продемонструвавши світові "своє прагнення до суверенітету, єдності та демократії". Як стверджує Олбрайт, за десятки років спостереження за виборами NDI "дуже рідко мав настільки позитивні відгуки щодо процесу виборів".

Спостерігачі організації вважають, що ці демократичні вибори можуть започаткувати процес зміцнення довіри громадян до органів політичної влади. Вони переконані, що вибори 25 травня були "найважливішими виборами за всю історії незалежної України і зазначили, що це наслідок демонстрацій на Євромайдані, який докорінно змінив політичну динаміку в Україні, та окупації Криму і дій озброєних сепаратистів на території Донеччини та Луганщини спрямованих на зрив виборів.

NDI зазначає, що позбавлення громадян можливості реалізувати своє право голосу в Криму, Донецьку та Луганську "не може заперечити той факт, що переважна більшість електорату - а це понад 80% - мала можливість віддати свій голос за кандидата, якого вони вирішили обрати".

"Не можна дозволити, щоб позбавлення громадян можливості реалізувати своє право голосу заперечувало легітимність виборів або мандат, який отримає переможець за їхніми результатами", - підкреслила голова NDI Мадлен Олбрайт.

Як зазначають міжнародні спостерігачі, до позбавлення громадян можливості реалізувати своє право голосу "не були причетні державні органи або учасники політичних перегонів". "Відповідальність за це несуть іноземні сили, які окупували територію України, та озброєні угруповання, що намагаються зірвати весь процес попри намагання виборчих комісій забезпечити належну організацію виборів", - заявили у спостережній місії.

Делегація NDI прибула до Києва 21 травня. Члени делегації провели зустрічі з політичним керівництвом країни, кандидатами у президенти, посадовцями, відповідальними за організацію виборів, членами уряду, представниками громадських організацій, ЗМІ та дипломатичної спільноти. 24-25 травня групи спостерігачів відвідали різні регіони України, де зустрілися з представниками обласних і місцевих органів влади, членами виборчих комісій, народними депутатами та громадськими активістами. В день виборів представники NDI спостерігали за ходом голосування та підрахунку голосів в 11 областях.

У своїй роботі місія також використовувала напрацювання довготермінових аналітиків NDI, які з квітня 2014 р. працювали разом з експертами київського офісу, а також результати роботи місії NDI від 7-11 квітня.

УКРІНФОРМ

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом у політиці
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Член Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України з Європейським Союзом Веб-сторінкаДата народження: 29 березня 1979р.Відомості на момент обрання: освіта вища, юрисконсульт, ФОП "Мулик Роман Миронович", член ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ", проживає в місті Івано-Франківську, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 117.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика