






Наша країна здійснила більшу частину робіт з цифровізації телевізійного мовлення. Про це в ефірі телеканалу «Рада» заявила народний депутат України, член парламентської фракції Партії регіонів, президент Асоціації правовласників і постачальників контенту Олена Бондаренко.
«Ситуація з переведенням телемовлення на «цифру» має давнє коріння: левова частина робіт з переходу на цифрове ТБ мала бути здійснена ще до 2010 року. Але це зроблено не було. І це, знову-таки, тема попередньої команди, тому необхідно говорити про те, що було зроблено за 2012 рік», - зазначила вона.
За її словами, на сьогодні більша частина робіт з цифровізації ТБ вже зроблена. «Стосується вона як дрібних, так і великих провайдерів, і тих телеканалів, які знаходяться в універсальній програмній послузі. Найголовніше, що вона стосується глядачів», - наголосила Олена Бондаренко.
В Україні існує відразу кілька великих медійних груп, тому монополізація цьому сегменту вітчизняного ринку не загрожує, сказала депутат. «Наша країна може пишатися тим, що за частиною кількості та якості каналів знаходиться, що називається, на висоті, якщо порівнювати з польським або тим же прибалтійським досвідом», - повідомила вона.
«Але мене дуже хвилює питання цифровізації з точки зору захисту провайдерів і правовласників. Тут у нас не все гаразд, і є питання, які потрібно вирішувати оперативно. Ну, наприклад, існування ганебного для України списку «адаптованих» каналів. Це означає, що існує список каналів, яким заборонено перебувати в мережах. Тобто для того, щоб потрапити в список «адаптованих», необхідно довести, що ти працюєш за законом. Весь світ працює за зворотним принципом - презумпції невинуватості. Поки ти не порушив закон - ти маєш право транслюватися на території тієї чи іншої країни. Це перший момент», - додала Олена Бондаренко.
«Другий момент - існування застарілої системи відносин між провайдерами та Національною радою з телебачення і радіомовлення. Гнучкість в управлінні у провайдерів зникає. Вони не можуть оперативно реагувати на запити глядачів», - пояснила вона.
За словами політика, Національна рада почула скарги провайдерів і пообіцяла переглянути процедуру взаємовідносин із ними.
Прес-служба Партії регіонів