






Народний депутат “Об’єднання “Самопоміч” Олена Сотник під час виступу у парламенті навела факти, які підтверджують, що влада імітує найбільш очікувану суспільством після Революції Гідності реформу – суддівської системи.
“Очевидно, що влада відмовилась від запровадження і голосування за закон про Антикорупційний суд. Він поданий більше місяця тому, але, на превеликий жаль, жодного кроку для того, щоб його розглянути, зроблено не було. Напевно, влада боїться, що будуть ув’язнені декілька друзів, у тому числі президента.
Гучний скандал, який розгорнувся довкола відбору кандидатів до Верховного суду України – вже сьогодні члени Громадської ради доброчесності заявили про підозри Вищої кваліфікаційної комісії суддів у шахрайстві. Я звернулась до Вищої кваліфікаційної комісії суддів, щоб цей орган оприлюднив на своєму веб-сайті всі письмові роботи кандидатів для того, щоб суспільство, яке зараз втратило довіру до цього конкурсу, самостійно могло пересвідчитись у тому, чи є результати оцінювання справедливими. Це єдиний спосіб відновити довіру до цього конкурсу, в іншому випадку ми зможемо констатувати, що дійсно випадки шахрайства під час обрання кандидатів були.
Рік тому ми проголосували закон про Вищу раду правосуддя, а Вища кваліфікаційна комісія суддів отримала можливість проводити переатестацію суддів. Суспільству дуже гучно заявляли, що всі судді, які не пройдуть цю процедуру, будуть звільнені. Але, на жаль, сьогодні можна констатувати, що Вища кваліфікаційна комісія суддів подала нуль кандидатів до Вищої ради правосуддя на звільнення. 300 суддів у справах Майдану: з них звільнені лише 33, і тільки завдяки цій Верховній Раді, хоча велика частина із тих 33-х уже звернулись до суду, аби це оскаржити. Вища рада правосуддя подала дисциплінарній комісії лише 5 суддів на звільнення, всі інші – працюють і здійснюють правосуддя.
Окрім того нещодавно ми бачили спробу руйнації Конституційного суду і можливості захисту прав людини в Україні”, – заявила Олена Сотник.
Народний депутат закликає владу пам’ятати, що люди не будуть терпіти руйнування надії на правосуддя і справедливість.