Оновлена Конституція покликана модернізувати країну - Ставнійчук

Необхідність внесення змін до нині чинної Конституції України продиктована потребою модернізувати країну.

На цьому наголосила радник Глави держави - керівник Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації Президента України Марина Ставнійчук під час свого виступу на тему: «Конституційно-правова складова державотворчих процесів в Україні», що відбувся перед слухачами Національної академії державного управління при Президентові України.

«Для України за сучасних умов питання модернізації та нових підходів до розвитку і добробуту держави безумовно пов'язане з питанням оновлення та модернізації Конституції України», - сказала Ставнійчук.

Вона нагадала, що нині чинний Основний закон країни був ухвалений у 1996 році і вже зазнавав деяких змін: «Ця Конституція була однією із останніх конституцій пострадянських країн і була прийнята як конституція пострадянського і постсоціалістичного суспільства. Безумовно, що при за всіх її переваг, при тому, що вона має цілий ряд демократичних інституцій, все ж таки це була конституція перехідного періоду».

За її словами, питаннями внесення змін до Конституції України зараз активно опікується Конституційна асамблея.

«Практично питання вдосконалення Конституції є одним із актуальних питань сучасного політико-правового життя держави. Є необхідність модернізувати країну. Це означає, що оновлена і вдосконалена Конституція України міститиме ті механізми, які дадуть змогу країні розвиватися та пришвидшити свій поступ, а також запровадить абсолютно сучасні механізми для діяльності держави, суспільства та взаємовідносин між людиною та державою», - зазначила радник Президента.

Окремо зупинилася вона на основоположних принципах, покликаних гарантувати дієвість правової системи. «Насамперед ідеться про права і свободи людини, про верховенство права як основоположний принцип дієвості правової системи і, безумовно, йдеться про категорію свободи. Оці визначальні категорії лежать в основі теперішнього конституційного процесу. Ми виходимо з того, що категорія гідності людини має знайти своє втілення практично в усіх конституційних інститутах і в механізмах конституційно-правового регулювання», - пояснила Ставнійчук.

УКРІНФОРМ

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Проект "Створення політичного українського лобі жінок" представляє мотиваційний ролик для жінок та дівчат
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції Політичної партії "Європейська Солідарність" у Верховній Раді України дев'ятого скликання
Член депутатської фракції Політичної партії "Європейська Солідарність" у Верховній Раді України дев'ятого скликання Член Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики Веб-сторінкаЗаступник члена Постійної делегації у Парламентській асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученими Штатами Америки Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Китайською Народною Республікою Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Французькою Республікою Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Федеративною Республікою Німеччина Веб-сторінкаГолова Міжфракційного депутатського об’єднання "Україні - Євроатлантичний простір!"Дата народження: 25 вересня 1974р.Відомості на момент обрання: освіта вища, Міністр у справах ветеранів України, член Політичної партії "Європейська Солідарність", проживає в селі Чайки Києво-Святошинського району Київської області, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 13.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика