Острікова: Просто про офшори

Офшорна зона, або “податковий рай” – країна з надзвичайно легким режимом оподаткування капіталу: іноземному бізнесмену дуже вигідно тримати гроші в таких юрисдикціях не сплачуючи податки (Панама, Кіпр, Гонконг, і т. д.). Суто юридично сам феномен офшорів є цілком легальним, адже країни вільні у виборі своєї податкової системи. Втім, коли в офшорному скандалі задіяні перші особи держави, у суспільства виникають запитання.

Для високопосадовців всього цивілізованного світу існує спеціальна назва – “особи, пов’язані з політикою”. Стосовно них діють більш жорсткі правила, які застовуються також до родичів та наближених осіб, адже сам факт перебування на посаді означає підвищений ризик корупції та зловживань.

На українських посадовців теж мають поширюватися світові правила та стандарти. Наприклад, США запровадили драконівський закон FATCA, який передбачає величезні санкції для американців, які уникають сплати податків, і змушує всі (!) банки світу повідомляти таку інформацію.

Щороку через офшорні схеми наша держава втрачає величезні кошти (у 2015-му виведено 5 мільярдів доларів, у 2014-му – 9). Україна має захистити себе та своїх громадян.

Народний депутат від “Самопомочі” Тетяна Острікова пропонує дієвий механізм деофшоризації:

1. Якщо є фінансові стосунки з офшорною фірмою на більш ніж 20 мільйонів гривень – потрібно розкривати детальну інформацію про такого контрагента: назва, країна, фінасовий результат, хто володіє, опис діяльності і товарів, функції, структура, репутація, і т. ін. Маючи таку інформацію наші подтківці зможуть встановити чи сплачені податки, і якщо ні – донарахувати.

2. Необхідно зобов’язати декларувати доходи власників офшорних компаній та сплачувати податки до бюджету України. Фракція “Самопомочі” ще 26 грудня 2014 року направила цю пропозицію, але тоді від неї просто відмахнулись. Зараз “Самопоміч” вимагає повернутися до цього питання.

3. Необхідно зробити невигідним виведення грошей в офшор. Ввести правило: допоки гроші, зароблені підприємством, працюють в Україні – податку на прибуток немає. Якщо ж підприємство виводить дохід в офшори, має сплатити 15-20% в бюджет України. Для цього запровадити податок на виведення капіталу замість класичного податку на прибуток. Самопоміч вже подавала цю пропозицію – наполягаємо на її розгляді.

Тож наразі дієві економічні механізми «деофшоризації» існують, їх необхідно прийняти в парламенті та впровадити. А голосування за ці закони і покаже справжні наміри всіх «деофшоризаторів».

Самопоміч

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом в політиці.
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"
Член депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ" Член Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Веб-сторінкаДата народження: 15 червня 1971р.Відомості на момент обрання: освіта вища, вчитель, Чернівецька гімназія № 2 Чернівецької міської ради, безпартійнa, проживає в місті Чернівцях, судимість відсутня, суб’єкт висування – ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "СЛУГА НАРОДУ".
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика