Під виглядом укрупнення мережі вишів відбувається їх ліквідація – Лілія Гриневич

Централізоване укрупнення вишів призводить до знищення закладів вищої освіти і нерідко слугує прикриттям для тіньових оборудок з приміщеннями та землею.

Про це заявила голова Комітету з питань науки і освіти, депутат фракції «Батьківщина» Лілія Гриневич під час круглого столу «Що загрожує вищій освіті в Україні?» в понеділок, 8 квітня, у представництві РІА «Новості» в Україні.

Лілія Гриневич наголосила, що в Україні відбувається ліквідація вищих навчальних закладів під виглядом реорганізації: «По всій країні волюнтаристськими рішеннями чиновників відбуваються злиття навчальних закладів».

Наприклад, як повідомила голова Комітету з питань науки і освіти, днями до Комітету звернулися викладачі і студенти Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені Гжицького. Цей навчальний заклад - один із найстаріших вишів у Східній Європі, сьогодні під виглядом реорганізації фактично знищується. «Хоча від початку це подавалося як рівноправне об’єднання з Львівським національним аграрним університетом», - зазначила Лілія Гриневич.

«Часто при так званих «укрупненнях» через деякий час з’ясовується, що цільове використання приміщень і земель реорганізованих закладів змінюється», - наголосила Лілія Гриневич.

За її словами, нерідко такі злиття слугують прикриттям для тіньових оборудок з приміщеннями та землею.

Лілія Гриневич підкреслила, що упорядкування мережі вишів має відбуватися еволюційним шляхом, після того як буде створено прозорі правила конкуренції між вищими навчальними закладами: «Маємо дати можливість вишам з кращою якістю освіти приваблювати більшу кількість абітурієнтів та залучати більші обсяги державного замовлення».

«Слабші вузи будуть змушені покращувати якість викладання або приєднуватися до більш сильних вишів», - додала вона.

Голова комітету підкреслила, що підвалини цивілізованої конкуренції між вишами закладено у двох опозиційних законопроектах про вищу освіту №№1187-1 і 1187-2. «Новий закон про вищу освіту повинен розроблятися на базі одного з цих законопроектів», - підкреслила Лілія Гриневич.

Прес-служба партії Фронт змін

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом у політиці. Створено в рамках проекту "ПУЛ жінок".
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції Політичної партії "Європейська Солідарність" у Верховній Раді України дев'ятого скликання
Член депутатської фракції Політичної партії "Європейська Солідарність" у Верховній Раді України дев'ятого скликання Голова Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України з Європейським Союзом Веб-сторінка Керівник групи з міжпарламентських зв’язків з Грузією Веб-сторінка Перший заступник співголови групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученими Штатами Америки Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Канадою Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Індія Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Федеративною Республікою Німеччина Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії Веб-сторінкаДата народження: 5 липня 1972р.Відомості на момент обрання: освіта вища, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, безпартійнa, проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 10.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика