






Фактично був монополізований ринок підручників на 80%, а державні кошти йшли до трьох видавництв, до яких безпосередньо мав відношення колишній міністр. Про це сказала голова парламентського комітету з питань освіти та науки Лілія Гриневич, інформує Еспресо ТБ.
«Перше, що потрібно зараз зробити – скасувати ті результати непрозорих конкурсів, які відбувались практично цього і попереднього року. Адже міністерство, щоб "застовпити" за своїми видавництвами друкувати підручники щороку, вони проводили конкурс зразу на лінійку підручників, наприклад, з п’ятого по дев’ятий клас. При цьому, оцінювали підручник тільки для п’ятого класу, а про решту було написано 15 сторінок концепції. Ви розумієте, наскільки це корупційна дія. І ці видавництва отримували зразу право далі друкувати всі підручники. Це потрібно скасувати, це першочергово», – сказала Лілія Гриневич.
За її словами, слід переглянути, що відбувається з підручниками для третього і шостого класу, які вже почали друкувати, чи в цих підручниках немає помилок.
«Наступне. Ми маємо стратегічно взагалі змінити систему надання дозволів на підручники й проведення конкурсу підручників. Дозвіл має надавати незалежна від міністерства інституція, де будуть експерти, які будуть давати неупереджені висновки. За роботу в цій інституції видавництва будуть платити прозорі, зрозумілі, однакові внески. І тоді ми маємо шанс на неупереджену об’єктивну експертизу.
Також я переконана, що з наступного року нам треба віддавати кошти на закупівлю підручників на місця. Тому, що споживач найкраще знає, яким має бути підручник. Тоді видавництва будуть змагатися не за доступ до чиновників, яким треба дати хабар, а за те, щоб їхній підручник був найкращим», – зауважила нардеп.