Росія не має права судити Надю Савченко - експерт

Російська "феміда", яка невідомо як помістила українську льотчицю Надію Савченко у Воронезький слідчий ізолятор після її захоплення під Луганськом бойовиками, абсолютно не має підстав судити не громадянку Росії за нібито злочини, скоєні нею не на території РФ.

Так прокоментував Укрінформу ситуацію, яка вже набула міжнародного резонансу, експерт у галузі права та міжнародних відносин Богдан Вітвіцький.
«З точки зору права, юридичною основою поняття кіднепінгу є захоплення та фізичне переміщення людини проти її волі зі злими намірами", - сказав експерт.

Він зауважив, що це поняття хоча й не підпадає під категорію міжнародного злочину, втім «те, що вчинила Росія в цьому випадку, являє собою викрадення».
Експерт припускає, що претензії Росії до української льотчиці, висунуті в судовому позові, найімовірніше, є вдаваними.

"Водночас, навіть якщо гіпотетично й мали місце певні фактичні підстави заявити, що Савченко якимось чином могла порушити законодавство, Росія все одно не має юрисдикції над не громадянином РФ, який нібито скоїв якесь протиправне діяння за межами Росії, а точніше, в Україні", - наголосив Вітвицький.

Таким чином, на переконання експерта, Росія не має жодних підстав для утримання громадянки України Надії Савченко.

Нагадаємо, українську льотчицю Надію Савченко, яка добровільно брала участь в АТО, 18-19 червня терористи захопили в полон біля міста Щастя під Луганськом, про що стало відомо з відеоролика, де Надія проявила справжню мужність та патріотизм під час допиту бойовиками.

Упродовж майже тижня про її місцеперебування нічого не було відомо.

Згодом з'явилася відкрита інформація про її утримання в Воронезькому ізоляторі на території РФ зі звинуваченнями у причетності до загибелі під час АТО на сході України двох російських журналістів.

Російська сторона поспішила заявити, що Савченко була затримана в той момент, коли вона нібито нелегально перебиралася через кордон як біженка.
МЗС України висловило рішучий і категоричний протест діям російської влади, звинувативши її у відкритому викраданні громадян України.

У Вашингтоні підтримали позицію офіційного Києва, заявивши, що ці події свідчать про сталий зв'язок між РФ та озброєними бойовиками, що орудують на сході України.

Президент України Петро Порошенко взяв справу під особистий контроль, зобов'язавши доповідати йому щодо цього питання щоденно.

УКРІНФОРМ

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом у політиці
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції Політичної партії "Європейська Солідарність" у Верховній Раді України дев'ятого скликання
Член депутатської фракції Політичної партії "Європейська Солідарність" у Верховній Раді України дев'ятого скликання Голова Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України з Європейським Союзом Веб-сторінка Керівник групи з міжпарламентських зв’язків з Грузією Веб-сторінка Перший заступник співголови групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученими Штатами Америки Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Канадою Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Індія Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Федеративною Республікою Німеччина Веб-сторінка Член групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії Веб-сторінкаДата народження: 5 липня 1972р.Відомості на момент обрання: освіта вища, Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, безпартійнa, проживає в місті Києві, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 10.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика