






Європейські жінки-політики скаржаться на прояв сексизму з боку колег-чоловіків. Після того, як депутат Національних зборів Франції був оштрафований за кудкудакання під час виступу Вероніки Массон в парламенті, на аналогічні проблеми поскаржилися і швейцарки. З подробицями - європейський кореспондент радіо "Вести ФМ" Регіна Севостьянова.
Європейські жінки -політики стали на захист своєї колеги, депутата Національних зборів Франції Вероніки Массон. Це під час її виступу в парламенті П'ятої республіки Філіп Ле Рей, який представляє ліберально-консервативну партію "Союз за президентську більшість", почав кудкудакати. І кудкудакав досить довго, поки розгнівана Вероніка не крикнула: "Припиніть! Я не курка!"
Інцидент отримав широкий розголос у Франції. Ле Рея оштрафували на 1 300 євро - чверть його зарплати. Однак навряд чи це вирішить проблему сексизму у французьких ешелонах влади. Про це в країні говорять часто і досить давно. Наприклад, минулого року кілька депутатів освистали доповідачку у Національних зборах тільки тому, що вона була одягнена в сукню. Коли кривдників спробували притягнути до відповідальності, вони заявили, що таким своєрідним способом висловили своє захоплення красою колеги.
З'ясовується, що з таким ставленням з боку колег стикаються не тільки французькі жінки-політики. Їх швейцарські колеги підтримали Вероніку Массон, розповівши, що також нерідко відчувають упереджене ставлення з боку колег-чоловіків.
Наприклад, член Соціалістичної партії Конфедерації Ада Марра прямо заявила: "До рівності нам далеко. Під час дебатів жінці можуть сказати: "Ви в цьому нічого не розумієт , мада ! "І ц , за словами Ад , ще не найнеприємніше. Іноді, стверджує депутат, жінок намагаються залякувати :"Вони тиснуть на нас свідомістю своєї фізичної переваги і грубим голосом говорять гидоти". Ізабель Шевалле, що представляє партію "зелених", зізнається, що в дев'яти випадках з десяти після її виступів по телебаченню колеги будуть обговорювати її зовнішній вигляд (плаття і макіяж), але не те, що вона сказала. Хоча Ізабель є досвідченим політиком, у парламенті вона більше 10 років. Ще одна соціалістка - Сесла Амарель - філософськи зазначає, що таке ставлення з боку чоловіків - політиків є неминучим додатком до роботи в парламенті. І жінкам, які працюють у цій сфері, просто не слід приміряти на себе образ жертви. З чим би вони не стикалися.
Вчених, до речі, ситуація не дивує. Наприклад, керівник гендерних досліджень Женевського Університету Дельфін Гарде пояснює ситуацію таким чином. Швейцарія рано оформилася як республіка, але пізно дала жінкам право брати участь у голосуваннях. Це пояснення можна застосувати і до Франції, і до більшості інших країн Європи. Тому Гарде рекомендує дамам, які вибрали для себе кар'єру політика, не зневірятися, а продовжувати боротися за свої права. І чекати, коли жінок у політиці стане не менше, ніж чоловіків. На даний момент у Національних зборах, наприклад, жінок- політиків менше 30 відсотків від загального числа депутатів. Тому всі вони неминуче стикаються з атмосферою недовіри до власної компетентності.