Сисоєнко: Пацієнту – лікаря, лікарю – зарплату

Під час ухвалення державного бюджету на 2017 рік охорону здоров’я поставили в катастрофічні умови. Із 1 січня мінімальна заробітна плата для українців становить 3200 гривень. Однак тарифна сітка із оплати праці залишилась такою ж, як і минулого року. Тож перший тарифний розряд для працівників, як і раніше, становить 1600 грн.

Як зазначає народний депутат «Об’єднання «Самопоміч», заступник голови Комітету Верховної Ради із питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко, у звязку із цим під час нарахування заробітної плати виникає ситуація, коли зарплата молодшого лікаря невідкладних станів становить майже таку ж суму, як і в молодшого медичного персоналу – санітарки чи прибиральниці. Така «зрівнялівка», на переконання Ірини Сисоєнко, є несправедливою за своєю суттю та вносить соціальну напругу у середовище медичних працівників.

«Самопоміч» наполягає на тому, що влада має зробити все, аби створити належні умови для роботи лікарів – насамперед уряд повинен переглянути тарифну сітку, щоб рівень першого тарифного розряду співпадав із мінімальною заробітною платою, тобто, також встановити його на рівні 3200 гривень.

Аби медичні працівники одержали належні заробітні плати, як це гарантовано законом, мають бути внесені зміни до державного бюджету на 2017 рік та збільшений розмір медичної субвенції.

«Щоб виправити цю прикру для майже двох мільйонів медичних працівників ситуацію, необхідно близько 1 мільярда гривень. Я вважаю, що Кабінет Міністрів має можливість та просто зобов’язаний знайти ці кошти», – наголошує народний депутат.

Наведемо приклад – у Київській області фонд заробітної плати на 2017 рік для працівників екстреної медичної допомоги становить 131 мільйон гривень при потребі 275 мільйонів.

У зв’язку з обмеженим фінансуванням, керівники закладів охорони здоров’я змушені відправляти лікарів у відпустку за власний рахунок або переводять їх на ставку 0,25%. Як наслідок, медичні працівники їдуть шукати роботу за кордон або працюють не за фахом. За даними експертів, протягом 2016 року понад 7 тисяч медичних працівників покинули Україну та працевлаштувалися в інших країнах.

Ірина Сисоєнко ініціювала круглий стіл при Комітеті Верховної Ради із питань охорони здоров’я, який відбувся 16 лютого за участю в.о. міністра Уляни Супрун та представників Міністерства фінансів, запросивши також керівників обласних та міських департаментів охорони здоров’я зі всієї України: «Кожен із них приїхав із своєю потребою – конкретною сумою, необхідною для дофінансування фонду заробітних плат, щоб допомогти Міністерству фінансів зрозуміти потребу, якомога швидше підготувати розрахунки, і щоб парламент прийняв відповідні рішення – зміни до бюджету України».

Самопоміч

08-11-2017

НАВЧИСЬ БУТИ ХОРОШОЮ ПОЛІТИКИНЕЮ

Школа ПУЛу жінок
заходь!
Відеоматеріали
Для тих, хто хоче бути професіоналом у політиці.
Жінки-народні депутатки
Член депутатської фракції Політичної партії "Європейська Солідарність" у Верховній Раді України дев'ятого скликання
Член депутатської фракції Політичної партії "Європейська Солідарність" у Верховній Раді України дев'ятого скликання Член Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Веб-сторінкаДата народження: 18 лютого 1984р.Відомості на момент обрання: освіта вища, доцент кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби, Львівський національний університет імені Івана Франка, член Політичної партії "Європейська Солідарність", проживає в місті Львові, судимість відсутня, включена до виборчого списку під № 5.
Copyright www.womeninpolitics.org.ua. All rights reserved
Яндекс.Метрика